Financie

Päť tipov, ako rýchlo ušetriť

Trápi vás, že ste na dovolenku zatiaľ neušetrili toľko, koľko by ste potrebovali? Nemusíte vešať hlavu. Aj keď sa dovolenka blíži rýchlosťou blesku, ešte stihnete našetriť, ak si osvojíte niekoľko zvykov, vďaka ktorým ľahko ušetríte. Nie je to nič ťažké, skutočne si na to zvyknete, ak dáte tipom šancu. 

Na internete nájdete mnoho zaujímavých tipov, ktoré vás môžu donútiť šetriť. Aby ste sa však nemuseli brodiť dlhými zoznamy tipov a rád, vybrali sme vám päť, ktoré vám pomôžu ušetriť aspoň tisícikorunáčku týždenne. 

1) Kávu si varte doma 

Ak patríte k ľuďom, ktorí k svojmu životu potrebujú kávu, je načase, aby ste si ju začali variť doma. Mnohí ľudia si kávu kupujú v zamestnaní v automatoch, čo však nie je vôbec ekonomické. Radšej si kávu varte doma a prípadne si ju dajte do termosky a noste si ju so sebou. V termoske vám vydrží káva krásne teplá, čo iste oceníte. 

2) Začnite piť vodu 

Voda je zadarmo, teda platíte na ňu zálohy, ale s tými sa počíta. Keď začnete piť vodu, vyvarujete sa drahým, sladkým šťavám, ktoré navyše nie sú ani zdravé. Vodu si vždy načapujte do fľaše doma, nekupujte si vodu v obchodoch s potravinami. 

3) Nerobte si zásoby 

Ľudia sú zvyknutí robiť si zásoby, a to najmä zásoby potravín. Ak plánujete ísť do obchodu, rozhodne si nekupujte nič, čo nie ste schopní skonzumovať. Vyhnite sa najmä zľavám, ktoré sú veľkým lákadlom a ktoré nás nabádajú k tomu, aby sme si robia zásoby, ktoré popravde ani nepotrebujeme, ak nečakáme nejakú veľkú návštevu. 

4) Manikúru si robte aj doma 

Každá žena chodí pravidelne na manikúru, a to väčšinou dvakrát do mesiaca. Lenže to je päťstovka navyše. Radšej jeden mesiac vydržte a o svoju manikúru sa postarajte v pohodlí domova. 

5) Nerozmaznávajte sa 

Mnohí ľudia majú zaujímavý zvyk, a síce odmeňujú sa, keď dosiahnu nejakého úspechu. Ak patríte medzi tieto typy ľudí, teraz sa uskromnia a nejakú dobu sa neodměňujte. Iba tak našetríte do dovolenky, koľko potrebujete.