Financie

Kam za lacnú dovolenku?

Konečne je tu doba letných dovoleniek. Letná dovolenka štartuje práve v júni a trvá až do polovice septembra. Ak ste sa ešte tento rok nerozhodli, kam sa vydáte, prinášame vám tipy, kde bude tento rok najlacnejšie. Síce sa hovorí, že dovolenka by mala byť poriadna a nemali by sme sa báť utrácať, ale nikto na dovolenke nechce minúť všetky svoje úspory, ktoré sa mu v budúcnosti budú určite hodiť. Ak patríte k ľuďom, ktorí pátrajú vždy po tých najlacnejších destináciách, článok vám iste príde vhod. 

Mnohé destinácie zlacňujú 

Na úplný úvod je nutné podotknúť, že sa stále stretávame na zahraničných dovolenkách s veľkým strachom. Stále žijeme vo svete, kedy nevieme, kde sa stane ďalší teroristický útok. Navyše v mnohých krajinách panujú politické i spoločenské nepokoje. Dalo by sa však povedať, že nikde nie je bezpečne. V určitých destináciách je však menej bezpečne než kde inde. 

A práve destinácia, kde hrozí výnimočné udalosti, ako sú teroristické útoky alebo spoločenské nepokoje, sa tento rok rozhodli výrazne zlacniť. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že chcú prilákať turistov. Napríklad v krajinách, ako je Tunisko alebo Turecko, cestovný ruch upadá, preto sa rozhodli, že podstatne zlacnie a tým prilákajú turistov. Otázkou je, či sa mnohokrát až dvadsaťpercentný zlacňovanie oplatí. 

Kde je tento rok najlacnejšie? 

Aj keď sa v Tunisku a v Turecku veľa zlacneli, neznamená to, že sa tieto destinácie radí k tým najlacnejším. Tradične sa k tým najlacnejším krajinám radí najmä Bulharsko alebo tiež Maďarsko. Tento rok ani Chorvátsko nezostáva pozadu. 

Kde je tento rok najdrahšie? 

Pozrime sa však aj na opačnú stranu mince. Otázkou môže byť aj to, kde je tento rok najdrahšie. Podľa štatistík je najdrahšie vo Francúzsku, ale tiež je veľmi draho v susednom Nemecku. K tým drahým destináciám sa opäť radí aj New York a tiež Talianska, ktorá za posledné roky výrazne zdražela.