Pôžičky

Nebankové rýchle pôžičky

Pár dní po výplate a vo vašej peňaženke sa smutne krčí posledný stokorunáky a má obavu, že aj ona bude musieť svoje útočisko obratom opustiť. Nuž, nie nadarmo je iným výrazom pre peniaze slovo „obeživo“. Obieha tak, že si jeho prítomnosti skoro nestačíte všimnúť.

Čo s tým, keď ale potrebujete náhle finančnú injekciu, pretože vám skrátka nezostalo na zaplatenie nevyhnutných výdavkov vďaka neočakávaným udalostiam? Účty za elektrinu alebo za telefón jednoducho nepočkajú. Možností preto sú nebankové rýchle pôžičky. Ich zásadné výhodou je, že peniaze dostanete na účet rýchlo, často krát už v priebehu niekoľkých minút a ich vybavovanie prebieha aj počas víkendov a štátnych sviatkov. Nepotrebujete k nim ručiteľa. A k rýchlemu prístupu k finančným prostriedkom prispieva aj to, že si ich môžete vybaviť jednoducho online.

Kto je poskytovateľom?

Ich poskytovateľom sú, ako už napovedá názov, nebankové inštitúcie. V tejto sorte možno rozhodne naraziť aj na menej seriózne spoločnosti. Zaujímať o vašu úverovú históriu sa na rozdiel od banky nebudú napospol nikdy, ale zbystriť by ste rozhodne mali vtedy, keď sa absolútne nestarajú o váš príjem. Prečo? Ľahko sa dostanete do pazúrov tzv. Dlhovej pasce, čo znamená, že pôžičky riešite ďalšími, spravidla za oveľa horších podmienok. Čo vedie k záverečnej neschopnosti splácať. A výsledok? Takáto situácia môže vyústiť až do tzv. Osobného bankrotu. Čo obnáša? Počas piatich rokov by ste potom mali byť schopní zaplatiť zo všetkých svojich dlhov aspoň tridsať percent. Čo sa stane so zvyškom? Ten vám v prípade, že všetko pôjde podľa plánu, bude po uplynutí lehoty odpustený. Zostanú vám pre vlastnú potrebu však len obmedzené finančné prostriedky v podobe tzv. Nezabavitelného minima. Konkrétne podmienky tohto postupu sú upravené zákonom o platobnej neschopnosti.

A ešte Podotkneme, že vyššie opísané, hoci nie práve príjemné riešenie vás však uchráni od oveľa černějšího scenára: návštevy exekútora.