Financie

Našetrite na hypotéku počas niekoľkých rokov. Vieme, ako na to

Hypotekárny úver patrí k najobľúbenejším pôžičkám súčasnosti. Ľudia túžia po svojom vlastnom bývaní, majú záujem o vlastné byty alebo domy, kde strávi zvyšok svojho života. V súčasnej dobe však nie je ľahké hypotéku získať. Ak by predsa len niektorý prísnejšie podmienky stanovené Českou národnou bankou spĺňal, musia mať po ruke dvadsať percent z celkovej ceny nehnuteľnosti, pretože stopercentná hypotekárne úvery sa dnes už nevidí. Lenže málokto má daných dvadsať percent pri celkovej cene dnešných nehnuteľností. Našťastie existuje niekoľko spôsob, ako na hypotéku našetriť.

Nemusíte dlhé desiatky rokov len sporiť a sporiť a sporiť. Existujú tipy, ako na hypotekárny úver našetriť aj za pár rokov. Samozrejme sa ponúka možnosť dojednať aj stavebné sporenie, ktoré môže byť práve to, čo hypotekárny úver zafinancujeme. Ak však nechcete niekoľko rokov odkladať peniaze stranou do stavebného sporenia, začnite šetriť inak.

Tipy, ako našetriť na hypotekárne pôžičku

  • Nechoďte často do krčiem alebo barov. Vyhýbajte sa tiež reštauráciám, ktoré navštevujte raz za čas. Ďaleko ekonomickejšie je varenie si doma, návšteva reštaurácií by mala byť skôr sporadické.
  • Aby ste ušetrili, ideálne si navarí na viacero dní. Tým predídete každodenným nákupom a každodennému míňanie, ktoré vás len odďaľuje od vytúženého hypotekárneho úveru.
  • Buďte ekonomickí a úsporní aj vo svojom domove. Namiesto každodenného napúšťanie vane si radšej dajte sprchu, ktorá vás vyjde naozaj lacnejšie. Napríklad vaňa vás príde na osem korún, sprchovanie len na tri koruny.
  • Ak ste nútení k tomu kúpiť si elektrický spotrebič, vždy kupujte hospodárne a úsporné spotrebiče, ktoré sú označené triedou A + až A +++.
  • Pravidelne odstraňujte námrazu z chladničky, pretože práve námraza v chladničke zvyšuje spotrebu elektriny až o sedemdesiatpäť percent.
  • Ak zariaďujete bývanie a kupujete toaletu, v ideálnom prípade by malo mať dvojstupňové splachovacie zariadenie, vďaka ktorému ušetríte až tridsať percent vody.