Pôžičky

Ste nezamestnaní? Máme pre vás tipy na pôžičky

Nezamestnaným sa môžete stať z mnohých dôvodov. Môžu vás k tomu donútiť zdravotné problémy, dôvodom môžu byť závislosti alebo sa samozrejme môžete stať nezamestnaným z dôvodu nadbytočnosti. Je naozaj mnoho spôsobov a dôvodov, ako sa môžete začať zaujímať o pôžičky pre nezamestnaných. Mnohí ľudia sa domnievajú, že nezamestnaní jedinci nemôžu dostať pôžičku, ale pravdou je, že aj nezamestnaní môžu pôžičku dostať. Len musí vedieť, o akú pôžičku požiadať.

Keďže nezamestnaní jedinci nemôžu preukázať svoje príjmy, musí počítať s tým, že je v klasických bankách bohužiaľ odmietnu, že im zamietnu ich žiadosť o pôžičku. Našťastie sú na finančnom trhu aj také úvery, ktoré sú určené presne pre nezamestnaných. Viete, aké pôžičky to sú?

Pôžičky bez doloženia príjmu

Existujú pôžičky, pri ktorých nemusíte dokladať svoje príjmy. Takých pôžičiek je napodiv na trhu veľa, počítať u nich však musíte s vyšším úrokom. Poskytovateľ takejto pôžičky riskuje, a tak sa nemôžeme vyššiemu úroku čudovať.

Každopádne sú pôžičky bez doloženia príjmov menšie, zvyčajne si možno požičať maximálne niekoľko desiatok tisíc korún. Ovšem to pre dobu, počas ktorej si budete hľadať prácu, určite bude stačiť.

Pôžičky s ručením nehnuteľností

Ďalším variantom pôžičky pre nezamestnaných je pôžička s ručením nehnuteľností. Oproti ostatným úverom, pri ktorých nemusíte dokladať príjmy, majú veľkú výhodu, a síce môžete si požičať naozaj veľké sumy, dokonca aj niekoľko miliónov korún. Aj keď zamestnanie v tomto prípade nehrá úlohu, úlohu hrá to, či máte nehnuteľnosť, ktorú môžete ručiť.

Pôžičku s ručením nehnuteľností poskytuje nejedna spoločnosť na trhu, niektoré dokonca ponúka možnosť rozložiť si splácania úveru na dobu dlhých dvadsiatich rokov.

Samozrejme možnosťou, ako získať pôžičku, aj keď sa nemôžete oprieť o zamestnanie, je viacero. Vždy však rozhoduje to, či si potrebujete požičať pár tisíc alebo niekoľko stoviek tisíc korún.