FinanciePodnikanie

Kde nakúpiť kryptomeny? Tipy na najlepšie zmenárne

Rozhodli ste sa investovať svoje úspory do kryptomena? Možno sa pýtate, kde sa dajú kúpiť, ak si ich nechcete sami ťažiť. Samozrejme samotné ťaženie je trochu atraktívnejšie, ale nie všetci majú čas na to, aby ho vložili do ťažby kryptomena. Kryptomena môžu samozrejme nakupovať, a to konkrétne v zmenárňach.

Pokiaľ už nad kryptomena uvažujete dlhšiu dobu, viete, že takých zmenární existuje nespočetne veľa. Ktorá konkrétna zmenáreň stojí za to, kde nakúpite kryptomena za najlepšie ceny?

Btitpanda

Jednou takou zmenárňou je zmenáreň Bitpanda, ktoré sa často prezýva európska Coinbase. Je to dnes veľmi obľúbený zmenáreň, kde zakúpite celý rad kryptomena. Medzi ponúkanými kryptomena nájdete napríklad kryptomena Ripple, samozrejme Bitcoin alebo napríklad Ethereum. Platiť tu môžete ako USD, tak napríklad librou, prípadne eurami.

Celý nákup kryptomena je tu veľmi jednoduchý, má to jednoduché užívateľské rozhranie. Využiť túto zmenáreň odporúčame hlavne tým, ktorí chcú kúpiť veľké portfólio kryptomena alebo ktorí chcú využiť služby európskeho poskytovateľa.

Bitstamp

Ďalšou skvelou zmenárňou kryptomena je Bitstamp. Jedná sa o jednu z najstarších zmenární kryptomena, avšak to neuberá na jej kvalite. V súčasnej dobe ponúka zmenáreň naozaj veľký zoznam altcoinů, ku ktorým patrí napríklad Ripple alebo kryptomena litecoin. Ak požadujete vysokú likviditu a nechcete platiť príliš vysoké poplatky, potom je pre vás táto směrnárna kryptomena ako stvorená.

Coinbase

Už spomínaná zmenáreň Coinbase je ďalší odporúčanou. Je skvelá aj pre začiatočníkov, najmä smena Bitcoin je tu veľmi jednoduchá. Sú tu pomerne nízke poplatky, umožňuje sa nakupovať s pomocou bankového prevodu alebo karty. Ovšem ak chcete nakupovať kryptomena a platiť kartou, odporúčame si skontrolovať, či si vaša banka účtuje poplatky za medzinárodné platby, aby sa vám to výrazne neprodražilo.