Pôžičky

Ako je to s úrokmi termínovaných účtov?

Neustále sa hovorí o tom, že by ľudia mali sporiť, že by si mali dávať nejaké peniaze stranou. To je samozrejme pravda, ľudia by si mali dávať peniaze stranou, ale je potrebné uvedomiť si, že dávať si peniaze pod vankúš, to nie je práve dobrý nápad. Pod vankúšom nedôjde k žiadnemu zvýhodnenie. Ak si chcete niekam uložiť úspory, odporúčame si peniaze vložiť na sporiace účty, ktoré vám zabráni v utratenie úspor a ktoré navyše prinesú nejaké zvýhodnenie, ak si teda vyberiete také sporiace účty, ktoré majú napríklad skvelé bonusové sadzby.

Ako sme spomenuli, najlepším nápadom, kam s úsporami, je uloženie úspor na niektorý zo sporiacich účtov, ktoré sú ponúkané na finančnom trhu. Pri vyberaní vhodného sporiaceho účtu buďte ostražití, predsa len každý sporiaci účet je opradený úplne inými podmienkami.

Neplaťte vysoké poplatky

V nedávnej dobe sa snáď všetky banky dohodli na tom, že budú ponúkať len sporiace účty bez poplatkov. Ako by bolo slovo „poplatky“ zrazu vo svete bankovníctva obrovským tabu. To je napokon dobre, poplatky ako také boli vždy dôvodom, prečo ľudia do daných sporiacich účtov nešli.

V súčasnej dobe sú atraktívne práve sporiace účty bez poplatkov, zároveň tiež tie, ktoré možno spravovať z pohodlia domova.

Niektoré banky ponúka zvýhodnené úroky

U koho máte svoj bežný účet? Ak máte svoj bežný účet treba u spoločnosti Air Bank, ČSOB alebo u Equa Bank, potom sa na vás vzťahujú výhodnejšie sadzby úrokov. Spomínané banky si totiž pre svoje stále a aktívnych klientov pripravili výhodnejšie podmienky, ktoré iní ľudia mať nebudú. Aktívnym klientom sa rozumie klient, ktorý minimálne päťkrát v mesiaci zaplatí kartou. Samozrejme každá banka si pod pojmom aktívny klient predstavuje niekoho iného, ​​ale aktívnosť sa odvíja naozaj od platby kartou.