Podnikanie

Aké faktory stojí za úspechom najbohatšieho muža sveta?

Zrkadlo, zrkadlo, povedz mi, kto je na svete najbohatší – viete, kto by sa vám po takej otázke objavil v zrkadle, aké mala zlá macocha Snehulienky? Objavil by sa vám Jeff Bezos, okolo ktorého sa točilo ešte donedávna nejedno médium, pretože sa rozvádzali. Médiá tento rozvod označila za najdrahší rozvod storočia, o čom napokon nie je pochýb. Z bývalej manželky Jeffa Bezos je dnes razom jedna z najbohatších žien sveta, a to jej prenechal len pár percent z firmy Amazon, vďaka ktorej vyradil z prvého miesta rebríčka najbohatších ľudí Billa Gatesa, ktorý sa na tomto poste dlhé roky vyhrieval.

Ponúka sa otázka, čo všetko stojí za úspechom Jeffa Bezos? Samozrejme za jeho miliardovými ziskami stojí Black Friday, ale okrem tohto dňa za tým stojí ešte ďaleko viac faktorov. Prezraďme si, čo za úspechom dnes už najbohatšieho muža sveta, stojí.

Obklopuje sa tými najlepšími

Ak sa budete priateliť so sliepkami, budete nízko pri zemi. Keď mu sa budete priateliť s orly, budete lietať vysoko. Tak znie staré príslovie, ktoré by mal mať každý podnikateľ na pamäti. Predsa len je potrebné si uvedomiť, že ste priemerom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času. Inšpirujte sa teda Jeffom Bezos a stretávajte sa len s tými najlepšími, ktorí dosahujú obrovského skóre v testoch, ktorí majú odpovede na rôzne typy otázok, ktorí majú konštruktívne kritické myslenie.

Myslite vo veľkom

Ak budete myslieť v malom, budú sa vám diať len ešte menšie veci. Keď mu budete myslieť vo veľkom, budú sa vám diať veci väčšie. Ak budete myslieť v obrovskom meradle, diať sa vám budú veci veľké. Tak to skrátka funguje. Čím väčšie ambície, tým väčší úspech.

Nech vízie zostáva pevná

Jeff Bezos je zástancom názoru, že vízia musí vždy zostať pevná. Ako sa hovorí, vyskúšajte rôzne spôsoby, ako niečo urobiť, ale nikdy nemeňte svoj cieľ a dôvod, prečo to robíte.