Financie

Záhrada vás nemusí vyjsť na stovky tisíc. Vieme, ako aj na nej ušetríte

Mať záhradu, to už nie je tak drahá záležitosť, ako si ľudia myslia. Ak teda dodržiavajú isté pravidlá, ktoré im pomôžu usporiť nielen vodu, ale aj iné energie. V prípade, že ste majiteľom záhrady, viete, ako náročná záhrada na starostlivosť je. Musíte investovať do kvalitných záhradných strojov, musíte investovať svoj čas, aby ste záhradu zalievali. Navyše míňate na energiách, aby ste udržali záhradu v krásnom stave. Ako sme však spomenuli, záhrada nás nemusí stáť stovky tisíc. Stačí, keď vieme, ako na nej ušetriť.

Najmä počas jari až jesene sa musíme o záhradu naozaj veľmi starať. Počas zimy naša peňaženka odpočíva, ale počas zvyšných ročných obdobiach je veľa zapriahnutá. Uľavte jej aj v týchto častiach roka a ušetrite trochu.

Zbytočne rastliny neprelievajte

Najviac sa na záhrade spotrebuje vody, lenže voda je dnes naozaj drahá a jej cena stále stúpa. Pokiaľ chcete na záhrade ušetriť, odporúčame ju zbytočne neprelievať. Zalievajte záhradu len tak, ako to potrebuje, neprelievajte rastliny, zbytočne je tiež nezalievajte počas poludnia, kedy nemá zalievanie zmysel, skôr je len na škodu. Zalievať sa má na začiatku dňa a tiež na jeho konci, teda skoro ráno a neskôr večer.

Aby ste nemuseli za vodu utrácať, odporúčame si tiež zaobstarať na záhrade kade, do ktorých bude padať dažďová voda, ktorú rastliny milujú a ktorá je mimochodom zadarmo. Tým veľa ušetríte, len teda musí sprchnout pár kvapiek.

Pri stávkovanie premýšľajte

Niečo málo ušetriť vám môže pomôcť aj váš mozog, stačí, keď ho budete počas stávkovanie používať. Nestávkujte rastliny príliš na husto, rastliny sa budú navzájom prekrývať, nedostane sa k nim slniečko ani dostatok vlahy. Rovnako tak nestávkujte rastliny milujúci slniečko do tieňa, nebude sa im tam dariť, len ich budete zbytočne zalievať a plytvať tak vodou. Rovnako tak neutrácajte za chémiu, ak chcete obmedziť treba rast buriny. Ide to aj ručne.