Podnikanie

Najbohatší človek Európy a jeho životné lekcie

Niekedy nie je na škodu inšpirovať sa tými, ktorí to dotiahli ďalej než my. Inšpirovať sa príbehy úspešnejších nie je nič, za čo by sme sa mali hanbiť. Rovnako tak by sme sa nemali hanbiť za to, keď sa cítime demotivovaní a keď máme pocit, že stojíme na mŕtvom bode. Nič nie je tak zlé. Každý človek na mŕtvom bode stál, každý človek nevedel, kam má ísť ďalej, kým si nedoprial tú pravú dávku motivácie. Tú vám prinášame v podobe životných lekcií človeka, ktorý je označovaný za najbohatšieho muža Európy.

Najskôr by sme si vybavili človeka, ktorý je najbohatší na svete, ale kto je tým najbohatším mužom v Európe? Je ním Španiel Amancio Ortega, ktorý je vlastníkom značiek Zara alebo napríklad H & M. V súčasnej dobe je jeho majetok odhadovaný na takmer sedemdesiat miliárd dolárov a je tak šiestym najbohatším človekom sveta.

Aj keď si celkom chráni svoje súkromie, rovnako poradil ostatným jeho životné lekcie, ktoré ho vždy donútili ísť ďalej.

Nemusíte byť extrovertom, aby ste uspeli

Myslíte si, že keď ste introvert, neuspejete? Kdeže, veď si spomeňte na príslovie „tichá voda brehy myje“. Aj pri budovaní kontaktov nemusíte byť extrovertom, aj introverti si nájdu kontakty, dokonca mnohokrát lepší. To napokon potvrdzuje sám Ortega, ktorý sa považuje za samotára a introverta. Nemá potrebu sa všade ukazovať, napriek tomu vybudoval miliónový biznis.

Pokora na prvom mieste

Nikdy by sme nemali dovoliť, aby nás peniaze doslova zničili. Musíme sa snažiť o to, aby sme zostali skromní a pokorní. Sám Ortega nikdy nenosil nič, čo by ho odlišovalo od jeho zamestnancov. Vždy príde za svojimi zamestnancami v košeli a nohaviciach, nepovyšuje sa, chová sa k svojim zamestnancom ako k sebe rovným, a aj to je základný kameň úspechu.

Vždy majte pred sebou cieľ

Aj keď sa budete cítiť na mŕtvom bode, vždy si musíte uvedomiť, čo vás poháňa vpred. Je to túžba po vlastnom bývaní alebo len veľký sen dostať sa medzi najlepšie vo svojom odbore? Majte to stále pred sebou, za týmto cieľom sa naháňajte, cieľ bude vašej motiváciou.