Podnikanie

Ktoré veci prinesú človeku úspech v podnikaní?

Začali ste podnikať a túžite po úspechu? Alebo už podnikáte nejaký ten piatok a po usilovnej práci by ste už trochu toho šťastia v podnikaní potrebovali? Mali by ste sa ideálne inšpirovať zakladateľom spoločnosti Alibaba, ktorý prišiel s niekoľkými vecami, ktoré podľa neho prinesú človeku úspech v podnikaní.

Zakladateľa spoločnosti Alibaba vám pravdepodobne nemusíme predstavovať. Jedná sa o Jacka Ma, ktorý vyrastal v ďalekej Číne. Po skončení vysokej školy sa rozhodol prihlásiť sa do práce, avšak odmietli ho najmenej v tridsiatich spoločnostiach. Nakoniec sa teda stal učiteľom angličtiny. Roku 1995 mu však ukázali internet. Tohto vynálezu sa rozhodol využiť, a tak založil svoju čínsku spoločnosť Alibaba, bez toho, aby mal nejaké predchádzajúce technologické skúsenosti alebo bez toho by mal sebemenší skúsenosti s podnikaním ako takým. Vrhol sa skrátka do podnikateľského sveta po hlave a dnes je držiteľom majetku vo výške takmer štyridsiatich miliárd dolárov.

Podľa samotného Jacka Ma môže byť úspešný úplne každý človek, ktorý sa bude len silne snažiť. A ako motiváciu pre mnohých podnikateľov sa rozhodol vypustiť do sveta niekoľko vecí, ktoré podľa neho môžu priniesť človeku úspech.

Premýšľajte inak

Podľa Jacka Ma je ​​sila každého človeka v tom, že by sa mal naučiť rozmýšľať inak. Sám kedysi povedal, že ak sa všetci zhodnú, nikdy sa neobjaví žiadna príležitosť. Ak ľudia kritizujú, je potrebné v takom okamihu premýšľať. Aj on podľa svojich slov strávil veľa času premýšľaním o budúcnosti. A v tom sa napokon ľudia líšia – v tom, ako sa pozerajú na budúcnosť.

Nikdy sa nevzdávajte

Podľa Jacka Ma máme byť trochu ako Forrest Gump, nikdy sa nemáme vzdávať. Sám zakladateľ Alibaba sa s odmietnutím stretol skutočne nespočetnekrát, ale stále si v sebe zachoval tú vlastnosť sa nikdy nevzdať. Podľa Jacka Ma sa po každom odmietnutí máte iba dobre vyspať a máte to skúsiť znova. Raz to vyjde.