FinanciePôžičky

Tipy pri refinancovaní hypotéky

Hypotekárne úvery je dnes pomerne zložité získať. Dôvodom toho je sprísnenie podmienok pre získanie hypoték. Ľudí dnes možno teda rozdeliť na tých, ktorí majú hypotéky a ktorí ich nemajú. Ak patríte k prvej skupine ľudí, možno sa vám môže zdať váš hypotekárny úver pomerne nevýhodný. Lenže čo s takým úverom robiť? Aj nevýhodný úver možno upraviť, a to takzvaným refinancovaním. Vďaka refinancovanie možno ušetriť až desaťtisíce korún na poplatkoch a tiež na úrokoch, prečo to teda nevyužiť?

Refinancovanie hypoték je pomerne obľúbené, avšak pravdou je, že nie všetky hypotéky sa oplatí refinancovať. Než sa rozhodnete pre refinancovanie banky, obráťte sa na skúseného a osvedčeného finančného poradcu, ktorý sa nezávisle pozrie na vašu situáciu a povie vám, čo je pre vás najlepšie.

Ak sa predsa len refinancovanie ukáže ako výhodné riešenie, prezradíme vám niekoľko tipov, ktoré pri refinancovanie hypotéky oceníte.

Refinancovanie sa oplatí na konci obdobia fixácie

Ponúka sa otázka, kedy sa oplatí refinancovať hypotéku? Hypotéku samozrejme refinancujte podľa vašej zmluvy, je dobré si vyhliadnuť výročie zmluvy. Odporúčame refinancovať hypotéku na konci obdobia fixácie, ak by ste hypotéku refinancovala skôr, hrozila by vám tak akurát nemalá pokuta.

Zistite si o refinancovanie čo najviac informácií

Ak sa rozhodnete pre refinancovanie, mali by ste si o tomto kroku zistiť čo najviac informácií. Predovšetkým je potrebné prečítať si v zmluve, či refinancovanie hypotéky nepodlieha nejakým spôsobom ďalším poplatkom za poskytnutie úveru. Poplatky sa väčšinou týkajú úplne všetkého, dokonca aj toho, že chcete prejsť ku konkurencii. V takom prípade je však platba poplatkov úplne nežiaduce.

Podmienky však sledujte už pri dojednávaní hypotéky, nielen pri refinancovanie hypotéky. Banky si dnes kladú mnohokrát nezmyselné podmienky, bohužiaľ.