Financie

Kto všetko vás môže obrať o peniaze?

Ľudia sú v súčasnej dobe chúlostiví, čo sa týka peňazí. Koronavirové kríza väčšinu z nich dostala na samotnú hranicu rozdeľujúcu chudobu od bohatstva. Lepšie na tom boli tí, ktorí mali našetrené takzvaný hotovostné vankúš, ktorý im bol oporou v dňoch, keď nebolo veľa práce a čiže ani veľa ziskov.

V súvislosti s tým je treba povedať, že ľudia sa dnes snažia dávať si pozor na to, kam sa ich peniaze stráca, respektíve kontrolujú si svoje výdavky. Čiaru cez rozpočet im však môže urobiť napríklad poisťovňa, autoservis alebo polícia či predajca náhradných dielov. Hovoríme tu o profesiách, ktoré vás môžu obrať o peniaze, ak si nedáte pozor.

Buďte neustále v strehu

Len hŕstka ľudí si uvedomuje, kto všetko ich môže okradnúť, ak na chvíľku nebudú dávať pozor. Väčšina ľudí si myslí, že ku krádeži môže dôjsť len na ulici, ale to už dávno nie je pravda. Okradnúť vás môžu napríklad aj policajti, od ktorých by ste to nikdy nečakali.

Nedávne prieskumy zistili, že práve policajti veľmi často okrádajú vodiča. Pokuty sú im vypísané za priestupky, ku ktorým vlastne ani nedošlo.

Opatrní buďte hlavne v motoristickom svete

K najčastejším krádežiam dochádza spravidla v motoristickom svete. Napríklad v autoservise vás môžu obrat o nemalé peniaze. Servisní technici si totiž často započítajú prácu dvakrát a nahrajú to na to, že ste si zakúpili naozaj kvalitný autodiely. Alebo vykonajú službu, na ktoré ste sa nedohodli, a chcú ju po vás zaplatiť, pretože už skrátka bola vykonaná.

Samozrejme na podobné krádeže narazíte nielen v motoristickom svete, ale aj v iných odvetviach. V motoristickom svete sú však tieto drobné krádeže veľmi časté. Buďte preto neustále v strehu či už dávate automobil do servisu alebo či už zjednávate poistku na svoje osobné vozidlo u novej poisťovne.