Podnikanie

Lekcie od indického milionára, ktoré si vezmite k srdcu

Byť bohatým – tým chcel byť aj Bhavin Turakhia, ktorý je dnes známym indickým milionárom. Jeho korene sú naozaj rýdzo indickej, v Indii sa narodil. Dnes je však hlavne známy vďaka tomu, že svoje dve spoločnosti predal za viac ako jednu miliardu dolárov. Jeho podnikateľské začiatky sa datujú až do roku 1998, kedy si od svojho otca požičal necelých štyristo dolárov. Spoločne so svojím bratom založili technologickú spoločnosť a potom ďalšie, ktorá tentoraz bola zameraná na reklamu.

Jeho kroky sa však po odkúpení dvoch spoločností nezastavili. Pustil sa do celého radu ďalších technologických aktivít a založil ďalšie projekty. O jeho úspechu a bohatstva tak nemôže byť vôbec pochýb. Preto si vypočujme to, čo chce každému začínajúcemu podnikateľovi odkázať. Sú to lekcie, ktoré ho jeho podnikaním sprevádza.

Nech kreativita převrší hotovosť

Podľa tohto indického miliardára spôsobuje inovácie nepriazeň osudu. Ak by sme sa pozreli na to, ako sú Česi vynaliezaví od čias, kedy k nám zavítal koronavírus, musíme na toto jeho tvrdenie prikývnuť. Inými slovami platí, že kreativita vždy presiahne hotovosť. Ak je spoločnosť až príliš dobre financovaná, potom sa musí čeliť pokušeniu dávať peniaze na problémy, než na hľadanie inovatívnych riešení.

Kvalita ľudí prevyšuje ich kvantitu

Rovnako ako pri výbere oblečenia kladiete dôraz na to, aby ste si vyberali hlavne kvalitné kúsky a nedbáte príliš na kvantitu, podobné by to malo byť aj v prípade hľadania ideálnych ľudí a zamestnancov. Aj v tomto prípade prevyšuje kvalita nad kvantitou.

Mnoho lídrov spoločností robí tú chybu, že sa snaží príliš rýchlo rozšíriť svoj tím. Myslia si, že len s veľkým množstvom ľudí sa spoločnosť zdá byť úspešnou a tiež veľkú. Lenže kvantita ľudí nie je synonymom pre úspech. Kvalita ľudí je synonymom pre úspech.

Hlavne zostaňte sústredení

Čiže nezaspite na vavrínoch. To je jednou zo základných chýb, ktorých sa začínajúci lídri spoločnosti dopúšťa. Investori alebo firmy nemajúci kontrolu nad svojou spoločnosťou sa len zbytočne vystavujú veľkému riziku.