Pôžičky

Kedy sú nebankové pôžičky spásou?

Keď sa dostanete do situácie, že potrebujete peniaze, máte dve možnosti, a síce môžete požiadať rodinu, aby vám požičala. V tomto prípade sa jedná o výhodnú pôžičku, pretože nemusíte splácať úroky a nemáte termín splatnosti, čo je pre niekoho oslobodzujúce. Termíny splatnosti bývajú dosť depresívne. Ak ale nemáte možnosť si od rodiny požičať, prichádza čas na nebankové alebo prípadne bankové pôžičky. Kým bankové pôžičky tu boli, sú a budú, nebankové pôžičky sú aktuálne hit, ktorého by sa malo využiť. Lenže kedy, v akých situáciách? 

Nebankové pôžičky sú naozaj skvelé. Na trhu sa s nimi však pretrhol doslova vrece. Ľudia dnes túžia po rýchlych pôžičkách, ktoré je možné získať z pohodlia domova a pri ktorých prevod peňazí netrvá dlhé týždne. Nebankové pôžičky sú navyše krátkodobé, a aj keď si nemôžete požičať stámilióny, môžete si požičať dostatok na to, aby ste zaplatili to, čo máte. 

Otázkou však bolo, kedy sú nebankové pôžičky našej spásou. Poďme si otázku odpovedať. 

Keď potrebujeme nový elektrospotrebič 

Ak potrebujete nový spotrebič do domácnosti, mali by ste si vziať nebankové pôžičku. Nebanková pôžička je naozaj postačujúce, naviac je výhodnejšie ako bankové v tomto prípade a tiež je krátkodobá. Zaťažovať vás teda bude sotva pár mesiacov. 

Keď potrebujete opraviť automobil 

Keďže je automobil len stroj, môže sa pokaziť. Ak sa tak stane, musíte prípadnú opravu zaplatiť, čo nie je nič ľahké. V ideálnom prípade si požičiate od rodiny, ale ak nemáte možnosť si od rodiny požičať, musíte si na opravu zobrať pôžičku. Aj v tomto prípade sa jedná o výhodnejšie rozhodnutie, keď si vezmete pôžičku nebankové. Pôžička plne pokryje opravy a opäť úver splatíte počas niekoľkých mesiacov. 

Keď potrebujete peniaze na vianočné nákupy 

A keďže sa onedlho začnú nakupovať vianočné darčeky, mnohí ľudia si na ne budú požičiavať. Vianočné nakupovanie skrátka siaha do rodinných financií a mnohokrát peniaze nie sú, preto je najlepšie si na ne požičať. A nebankové pôžičky sú opäť dostačujúce.