Pôžičky

Absurdity, na ktoré si ľudia požičiavajú

V dnešnej dobe sú pôžičky ľahko dosiahnuteľné, čo si ľudia veľmi dobre uvedomujú. Ľudia vedia, že si môžu požičať aj niekoľko tisíc korún v priebehu niekoľkých málo minút, preto prečo to nevyužiť? Stále sa však medzi nami nájdu tí, ktorí sú zásaditý a ktorí dúfajú, že sa k žiadnej pôžičke nikdy nebudú musieť skloniť. Práve takí ľudia by si zaslúžili pochvalu, pretože ešte neskĺzli do lákavého, napriek tomu veľmi nebezpečného sveta pôžičiek, o ktorom sa stále všade hovorí. Mnohí ľudia sa však svetom úverov nechal zlákať a teraz čelí mnohým nepríjemnostiam. Zadlžili sa totiž kvôli absurditám.
Vďaka tomu, že sú pôžičky, konkrétne nebankové úvery a krátkodobé pôžičky, tak rýchlo dosiahnuteľné, ľudia si odvykli šetriť. Zrazu im nezáleží na finančnú zásobe, zrazu si chcú požičať namiesto toho, aby si na danú vec našetrili. Pozrime sa preto na úplnej absurdity, na ktoré si bohužiaľ požičiavame dnes a denne.

1) Značkové oblečenie, kabelky, topánky

Predovšetkým ženy si dokážu požičať aj na oblečenie, topánky či kabelky. Mnohé zo žien sú toho názoru, že ak nemáte značkové oblečenie ani kabelky či topánky, nie ste in. Lenže ono to samozrejme takto nie je. Možno si kúpiť skvelé a krásne, mnohokrát krajšie kabelky v obyčajných butikoch, nemusíte utrácať za kabelky desaťtisíce korún. Keď si chcú ženy tak moc kúpiť niečo značkového, je načase si na to zarobiť. Cez to vlak nejde. Nezavazujte sa vďaka niečomu, čo vám niekto môže ukradnúť, čo sa vám môže počas dňa roztrhnúť alebo čo pri poškriabaniu nemá už žiadnu hodnotu.

2) Nová elektronika

Rovnaký či podobný prípad je, keď si požičiavame na novú elektroniku. Do toho spadajú nielen nové počítače, ale aj nové televízie, videohry, playstation alebo mobilné telefóny. Nič nie je tak drahé, aby sme si na to za pár mesiacov nezarobili. Je potrebné si uvedomiť, že keď sa teraz uviažeme do nejakého záväzku a necháme sa zlákať úverom, rovnako sa budeme musieť ďalšie mesiace uskromniť, pretože budeme musieť splácať, ale ďaleko vyššie sumy, nie len toľko, koľko elektronika stála.