Financie

Môže sa to stať aj u vás doma aneb Najčastejšie nehody v slovenských domácnostiach

Spochybňujete význam poistenie domácnosti? Ak ste v dobrej viere ušetrili pár korún, možno svoj postoj po prečítaní tohto článku prehodnotíte. Akokoľvek sa vám domáce prostredie javí ako najbezpečnejšie miesto na svete, hocikedy stačí chvíľka a oheň je na streche. Myslené obrazne i doslova. 

Najviac práce majú zámočníci 

Keby ste sa bývali rozhodli pre profesiu zámočníka, pravdepodobne by ste teraz nevedeli, kam skôr skočiť. Zabuchnuté dvere, poruchy zámku a zlomené kľúče patria k najčastejším pohromám českých domácností. A prečo si kvôli tomu dojednať poistenie domácnosti? Pretože aj vám iste príde vhod pomoc na telefóne – asistenčná služba vám urýchlene zaistí šikovného remeselníka, hoci by ste sa domov nemohli dostať napríklad o polnoci. 

Problémy zvyčajne rozdúcha kutil 

Na druhom mieste v rebríčku najčastejších katastrof v slovenských domácnostiach sú problémy s elektroinštaláciou. Nasledujú poruchy kotlov a vodovodných batérií. Podľa poisťovní sú škody väčšie, keď sa do riešenia pustí samozvaný odborník čiže kutil domáci. Oveľa bezpečnejšie je zveriť opravu do rúk skutočného profesionála. Samozrejme opäť príde vhod asistenčná služba. Nehľadiac na to, že poisťovňa uhradí vzniknutú škodu. 

pribúda krádeží 

Spoliehate sa na to, že je vaše bývanie celkom nenápadné? Aj tak sa môžete stať obeťou bytových zlodejov, ktorý sa k vám vypravia na návštevu v čase vašej neprítomnosti. Zistenie, že sa vám niekto doslova hrabal v súkromí, a navyše si z domácnosti odniesol všetky cennosti, nie je práve príjemné. Poistenie vás síce neochráni ako bezpečnostné dvere a mreže v oknách, ale pomôže vám aspoň z finančného hľadiska.