Pôžičky

Keď banky nechcú požičať, požiadajte o niektorý z nebankových úverov  

Stalo sa vám, že ste požiadali o pôžičku, avšak banky vám žiadosť zamietli? Nie je to ojedinelé, naozaj nie ste jediní, ktorým sa to stalo. Banky skrátka majú hromadu pravidiel a požiadaviek, ak niečo nespĺňate, automaticky ich žiadosť o pôžičku zamietnutá. Keď mu ale peniaze potrebujete, môže zamietnutá žiadosť o pôžičku poriadne znepríjemniť deň. Nenechajte sa však rozhodiť, existujú nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú nebankové úvery, ktoré sú vám k dispozícii nielen v prípade, keď vás banky odmietnu.

Takýchto spoločností poskytujúcich nebankové úvery je v súčasnej dobe veľa. Stačí si len vybrať. Choďte však podľa ponúkaných pôžičiek, ktoré si vzájomne porovnávajte. Rozhodne nepadne do náručia prvému poskytovateľovi, ktorý vám náruč otvorí.

Po akých konkrétnych nebankových pôžičkách siahnuť? Poradíme vám.

Pôžičky bez registra

Možno vám žiadosť o pôžičku v banke zamietli preto, že máte nemilú minulosť. Možno ste v minulosti nespláca včas či s vaším splácaním boli problémy, máte tak zápis v registri dlžníkov. Ak to tak naozaj je, spoločnosti ponúkajúce pôžičky bez registra vám žiadosť schváli. Pôžičky bez registra sú totiž pre ľudí, ktorí majú záznam v registri. Spoločnosti sa však do registra nepozerajú, dávajú vám tak druhú šancu. Majte však na pamäti, že s pôžičkami bez registra sa spája aj vyššie úroky.

Pôžičky bez doloženia príjmu

Odmietli vás v banke preto, že ste práve prišli o prácu, alebo že ste nemohli dokázať, že máte pravidelný príjem? Nezúfajte, aj vy môžete pôžičku získať. Stačí požiadať o takzvanú pôžičku bez doloženia príjmu, v rámci ktorej nemusíte dokladať svoje príjmy. Nikto sa o ne nebude zaujímať, avšak opäť sa s týmto typom úverov spája vyššie úroky.

Pôžičky do výplaty

Požičať si pár tisíc do výplaty od banky, to je veľmi nevýhodné. Radšej využite pôžičky do výplaty, ktoré sú záchranou vo chvíli, keď je týždeň do výplaty až príliš dlhý.