Podnikanie

Ako stres pretaviť v úspech?

Stav menom stres nemusíme dlho predstavovať, všetci vieme, čo to znamená a ako sa to prejavuje či ako sa pri strese cítime. Podľa odborníkov je stres stavom, ktorý sa dostavuje vo chvíli, kedy telo cíti nejakú hrozbu. Ak je miera stresu menšia, môžeme stres použiť aj k tomu, aby sme sa motivovali, aby sme sa vysporiadali s výzvami a aby sme pracovali usilovnejšie ako kedykoľvek predtým, pretože chceme dosiahnuť stanovené ciele. Aj keď stres hodnotíme väčšinou negatívne, môžeme ho hravo pretaviť v úspech.

Samozrejme hovoríme o situácii, kedy je stresu menej. Ak sa stretávame s veľkým stresom, ten je naozaj telu škodlivý, môže spôsobiť aj choroby alebo negatívne ovplyvní vzťahy s blízkymi. A samozrejme veľká miera stresu má negatívny dopad aj na našu produktivitu.

Ak je však miera stresu v tele menšie, využite stres k tomu, aby ste boli úspešnejší a produktívnejší. Stres môže byť naozaj skvelým motivačným nástrojom.

Čo vo vás vyvoláva stres?

Aby ste mohli stres pretaviť v úspech, musíte vedieť, čo je spúšťačom stresu, čo vo vás stres vyvoláva? Každý človek vie, čo ho dostáva do stresu. Ak identifikujeme to, čo v nás vyvoláva stres, môžeme pomôcť mozgu k tomu, aby sa prepol z panického stavu do stavu produktívneho. Ak dôvod stresu pomenujeme, zrazu tomu budeme ľahšie čeliť a budeme môcť byť produktívnymi.

Veľký problém je len kopa malých problémov

Ako sme spomenuli, veľké množstvo stresu škodí, preto ho skúste rozdeliť na menšie kúsky. Predsa len každý veľký problém možno rozdeliť na množstvo malých problémov, z ktorých plynie len menšie stres. Rozdeliť stres na menšie porcie nie je nič ťažké, len si musíte veľký problém vedieť rozdeliť na menšie kúsky.

Neviete, z čoho máte stres?

Nevadí! Skrátka stres len priraďte k niečomu konkrétnemu, k nejakej konkrétnej veci. Pôsobenie stresu znížite len tak, že stresu prepojíte s niečím konkrétnym, na tom sa zhodujú napokon aj vedci, ktorí prišli na to, že stres môže byť skvelým motivačným pohonným motorom.