Podnikanie

Kde môžu podnikatelia zohnať úver a čo má podiel na získanie úveru?

Podnikatelia nemajú vždy dostatok peňazí, ktoré by mohli investovať do rozrastajúceho sa biznisu alebo do začiatku podnikania. Peniaze sú však aj v podnikaní veľmi dôležité a je naozaj potrebné, aby boli k dispozícii, inak môže firma pokojne aj dlhodobo stagnovať. Ponúka sa však otázka, kde peniaze zohnať, keď je jedno vrecko prázdna a druhá vysypaná?

Jednou z možností, ako získať peniaze, je zohnať si sponzora. Lenže zháňanie sponzora môže byť niečo, čo sa môže naozaj pretiahnuť. Je potrebné vypracovať podnikateľský plán, ktorý by priblížil sponzorom to, aký máte plán s daným biznisom. Navyše na zháňanie sponzora si môžete určiť dostatočný čas, pretože obepisování nie je práve nič, čo by ste stihli za pár minút.

Ak však nemáte čas na obepisování potencionálnych sponzorov, ponúka sa otázka, kde peniaze zohnať. Odpoveďou môžu byť aj banky, ktoré poskytnú takzvaný podnikateľský úver.

Kedy môžu podnikatelia požiadať o úver od banky?

Banky však majú špecifické pravidlá, ktoré sa týkajú poskytovania úveru podnikateľom. Nepožičiavajú peniaze nikomu zo začiatočníkov, práve naopak – požičiavajú až tým, ktorí na podnikateľskom trhu už nejaký ten piatok pôsobí. Vždy je pre nich kľúčové to, aby bol schopný podnikateľ doložiť aspoň jedno daňové priznanie za uplynulý rok, v ktorom by boli preukázateľné príjmy a vystavenej faktúry, prípadne príjmy plynúce z podnikania.

Výška príjmov rozhoduje o bonite podnikateľov, čo je pre banky naozaj kľúčové. Pokiaľ nemá podnikateľ dostatočný príjem, nie je pre banku bonitné, teda podľa banky nie je schopný splácať a žiadosť o úver je teda zamietnutá.

Čo má podiel na udeľovanie úveru?

Máte možnosť dať do zástavy nejakú nehnuteľnosť? Ak áno, v tom prípade je tu veľká pravdepodobnosť, že vám bude úver schválený. Možnosť dať do zástavy nejakú nehnuteľnosť má taky podiel na udeľovanie, respektíve získanie úveru.