Financie

Ako sú na tom teraz kryptomeny?

Čím sa dnes najčastejšie platí? Hotovosť už je úplne pasé, dnes sa platí výhradne kartami alebo tiež kryptomena. Áno, už aj kryptomena, ktoré stále slovenské zákony považujú za vec a nie za menu, sú niečím, čím sa dá platiť v mnohých internetových obchodoch, v kamenných predajniach alebo aj v kaviarňach a v reštauráciách. Aj keď sa stále nájdu ich odporcovia, začínajú mať kryptomena viac priaznivcov. A aj keď ich hodnota neustále klesá, nachádza sa stále aj viac investorov, ktorí chcú svoje financie vložiť práve do tejto elektronickej meny.

Zatiaľ čo predtým ľudia investovali do zlata alebo drahého kamenia, dnes investujú do kryptomena. Trh sa skrátka za posledné roky veľmi zmenil, na trh prišlo mnoho zaujímavých investícií a kryptomena boli medzi nimi. Aj keď spôsobili obrovský boom až teraz, na trhu už pôsobí dlhšie ako desať rokov. Ponúka sa preto otázka, ako sú dnes na tom?

Do kryptomena sa investuje stále viac

Aj keď ich hodnota neustále kolíše, rovnako sa do nich stále viac investuje. Dôvodom je to, že investori si veľmi dobre uvedomujú, že kryptomena sú rovnaké ako iné investície – u iných investícií hodnota taky neustále kolíše a mení sa. Navyše jej vývoj nemožno nijako uponáhľať, aj to má spoločné s inými investíciami. Pozrime sa však na konkrétne kryptomena a na to, ako sa im teraz na trhu darí.

Ako sú na tom konkrétne kryptomena

Čo sa týka Bitcoin, a síce najstarší a zároveň najznámejšie kryptomena, do nej sa investuje stále najviac. Investori sú si vedomí toho, že kryptomena menom Bitcoin má len obmedzené množstvo kusov, nemožno ju ťažiť donekonečna. Na svete by podľa všetkého malo byť len 21 miliónov Bitcoin, to je limit. Navyše zakladateľ tejto kryptomena už má schovaný pre seba jeden milión tejto meny.

Ďalšou veľmi obľúbenou kryptomena je kryptomena litecoin, ktoré je tiež obmedzené množstvo. Je jej však o niečo viac, konkrétne 57 miliónov. Táto kryptomena každým rokom rastie a vyvíja sa, vykazuje teda obrovský potenciál.