Podnikanie

Jazyk je v podnikaní nutnosťou – naučte sa ho v priebehu pár hodín

V poslednej dobe sa do sveta podnikania hrnie skutočne kdekto. Predsa len každý chce byť svojim pánom, chce byť pánom svojho času, avšak nikto si už nepredstaví, aká je s tým podnikaním práce. Pokiaľ nebude podnikateľ niekedy ochotný zostať dlhšie v práci alebo pracovať aj cez víkend, nikdy svojim pánom nebude. K tomuto postu sa musí samozrejme dostať, a to tak, že bude skrátka drieť, makať a pracovať nielen na podniku, ale hlavne tiež na sebe, pretože pokiaľ neprosperuje podnikateľ, neposúva sa ani spoločnosť.

S týmto vzdelávaním, s učením a tiež s tým rastom a prosperitou súvisí aj neustále posúvanie sa dopredu. Dnes napríklad všetko závisí od toho, či sa vie nejaký jazyk. Ak nie ste zbehnutí v inom, než v slovenskom jazyku, bohužiaľ musíte teraz vynaložiť všetok voľný čas na to, aby ste tento nedostatok zničili. Našťastie však dnes existuje množstvo aplikácií, ktoré nám s týmto dokonale pomôžu.

Naučte sa 100 slovíčok za menej ako hodinu!

Podnadpis vás možno zaujal, ale možno tiež veľmi prekvapil. Nie je sa čomu diviť – koho by neprekvapil. Avšak naozaj niečo také existuje. Zahoďte už klasický slovník, s ktorým sa budete učiť slovíčko po slovíčku a rovnako si ho dobre nezapamätáte, pretože ho nikdy (alebo aspoň v čase, keď ho budete mať vo svojej hlave) nepoužijete. Skúste to radšej inak. Dokonca si nebudete musieť sťahovať ani žiadnu mobilnú aplikáciu – len to bude chcieť niečo trochu iné.

Skúste to s metódou slovíčok v príbehoch!

Slovíčka si najviac zapamätáte tak, že si ich dáte do viet. Preto skúste takzvanú metódu slovíčok v príbehoch (tiež túto metódu môžete poznať ako techniku kľúčového slova). Všetko spočíva v tom, že si každý z nás asi pamätá svoju prvú lásku, nejakú dovolenku, iné zážitky, ktoré sa mu vryli do pamäti. A práve na tom všetkom túto metódu postavíme! Pre vás ešte nezaujímavé slovíčka len prefarbíte vďaka týmto spomienkam na emotívny a fantazijný obraz!

Vymyslite si nejaký príbeh, v ktorom použijete slovíčka, ktoré sa potrebujete naučiť, ale musia tam dokonale patriť. Potom si ten príbeh hovorte s tým, že namiesto slovenských slovíčok si budete hovoriť tá anglická, ktorá do príbehu patrí. Majte však zatvorené oči a pripravujte si dej toho príbehu a vždy, keď uvidíte to slovíčko, čo sa potrebujete naučiť, v duchu si ho vyslovte. A tak sa to učia anglicky či inak!