Pôžičky

Pôžička na zmenku bez podvodu – možno predísť rizikám?

Pôžičky na zmenku sa väčšinou nevyplácajú. Mnoho ľudí si totiž neuvedomuje fakt, že pre zmenku neexistuje žiadne štátom stanovené tlačivo, a teda môže byť zmenka spísaná na kolene v krčme po desiatich pivách. Keď maličko s nadsadením prijmeme fakt, že onen dotyčný vyplní všetky štátom danej náležitosti zmenky, zmenka platí. Veľmi časté sú aj pôžičky na zmenku ale myslíte, že existuje pôžička na zmenku bez podvodu? A ak áno, ako predísť rizikám?

Pôžička na zmenku bez podvodu možno je, hľadá sa však len veľmi ťažko

Pôžička na zmenku býva obvykle až krajným riešením, keď už záujemca o pôžičku nemá veľa možností, kde by si požičal. Obvykle je pôžička na zmenku dosť riziková, pretože sa jej zaväzujete, že v prípade nesplatenia prídete o zastavenú vec – najčastejšie o strechu nad hlavou. Tu je dobré dávať si pozor a byť krajne obozretný, pretože úžerníci radi zneužívajú bezvýchodiskové situácie žiadateľov o pôžičku. Dôležité je pozerať sa na výšku úrokov aj podmienky splácania.

V prípade týchto pôžičiek je výška úrokov ničivá a priamo ohrozuje existenciu dlžníka. V prípade príliš vysokých úrokov a neľudských podmienok splácania je potom viac než jasné, že daný dlžník o zastavenú vec príde. Pôžička na zmenku bez podvodu však možno je, chce to ale hľadať a dobre si uvedomiť riziká. Možno je lepšie vyskúšať iné možnosti pôžičky, pri ktorých nemusíte dať do zástavy svoju nehnuteľnosť. Nebankové spoločnosti ponúkajú neprebernú škálu produktov, z ktorých si určite môžete vybrať.

Zmenka ako posledná možnosť?

Pretože je zmenka najrýchlejšou a najjednoduchšou formou úveru, je značne riziková a berie sa ako posledná možnosť, keď už žiadateľ o pôžičku nemá kam ísť. Väčšinou je to buď, alebo. Dlžník potrebuje financie, a preto kývne na pôžičku formou zmenky. Vo väčšine prípadov však toto končí zle a dlžník prichádza o strechu nad hlavou. A preto by pôžička formou zmenky nemala spadať medzi prvé spôsoby, ako si požičať. Sieť nebankových spoločností je naozaj rozsiahla, rovnako ako ich ponuka produktov, ktoré vám sadnú oveľa viac ako pôžička na zmenku.