Financie

Drobná odporúčania, ako ušetriť veľa peňazí

Máte prázdnu peňaženku, v ktorej sa vám usadzuje len prach? Potrebujete si trochu zarobiť, potrebujete nejaké peniaze v peňaženke ponechať? Ak áno, je načase začať šetriť a nerozhazovat peniaze všade okolo. Možno si hovoríte, že šetriť neviete, že to nezvládate a že to nedáte, ale tak to naozaj nie je. Zvládnete to ľavou zadnou, len musíte vedieť, ako na to. Prinášame vám preto niekoľko drobných odporúčaní, vďaka ktorým ušetríte naozaj veľká kvantá peňazí.

Mať peniaze, to nie je luxus, ktorý by bol špecifikom bohatých. Peniaze môže mať každý, pokiaľ sa s nimi naučí hospodáriť a ak sa s nimi naučí nakladať. Mať peniaze – to je luxus, ktorý si môžu dovoliť všetci tí, ktorí s peniazmi vedia trochu zaobchádzať. Ak vám však vyšetrovanie robí problém, máme pre vás niekoľko tipov, ako na to.

Dávajte si vždy peniaze bokom

Nemusíte si dávať stranou milióny, dávajte si bokom aj pár stoviek. Trebárs keď si niečo zarobíte stranou, dajte si to bokom. Či už predáte starý magnetofón alebo starý sveter, zárobok dajte bokom a uvidíte, ako sa zrazu bude finančná rezerva zväčšovať.

Šetrite na viacerých miestach

Ukladať si peniaze na sporiaci účet, to je skvelé. Na druhú stranu si človek musí uvedomiť, že to nestačí. Ukladajte si peniaze na viacerých miestach, budete žiť spokojnejšie a budete mať pocit, že ste zabezpečení. Okrem sporiaceho účtu si nechávajte peniaze napríklad v pokladničke na nočnom stolíku alebo si založte ešte jedno bankové konto, kam si budete posielať peniaze, ktoré chcete ponechávať stranou.

Sledujte svoje výdavky

Ako najlepšie ušetriť? Tak, že začnete sledovať, za čo najviac míňate. Začnite sledovať svoje výdavky, zapisujte si všetky výdavky a snažte sa ušetriť na tom, čo je zbytočné alebo bez čoho by ste sa obišli. Samozrejme nemôžete prestať platiť poistenie alebo účty za telefón, ale neustále objednávanie si jedlá z reštaurácie, to je zbytočné a len vás to stojí nemalé peniaze.