Pôžičky

Ako zdokumentovať príjem u pôžičiek?

Požiadať dnes o pôžičku, to je jednoduchá záležitosť. Dnes k tomu dokonca nepotrebujete hromadu dokumentov, ako tomu bolo v minulosti. Potrebujete hlavne dodať potvrdenie o príjmoch. Síce existujú pôžičky bez doloženia príjmov, ktoré sú určené tým, ktoré nemôžu zrovna svoje príjmy doložiť z akéhokoľvek dôvodu, ale vo väčšine prípadov sa stretnete s pôžičkami, kde príjem doložiť musíte. Lenže ako taký príjem doložiť, čo sa k tomu potrebuje?

Jedným dôležitým dokumentom, ktorý potrebujete pri vybavovaní pôžičky, by malo byť práve spomínané potvrdenie o príjmoch. A my vám prezradíme, ako svoj príjem doložiť.

Možno to niekoľkými spôsobmi

Dnes možno doložiť príjem pri žiadosti o pôžičku niekoľkými spôsobmi. Vždy si dávajte pozor na to, aký spôsob banka uprednostňuje. Niektoré banky majú stanovené to, akým spôsobom môžete potvrdenie o príjmoch dodať, iným je to jedno.

Niektoré banky využívajú svoje vlastné formuláre, ktoré vyplníte a kde uvediete výšku svojho príjmu. Iným stačí výpis z vášho bankového účtu, ktorý by mal byť dodaný za posledné tri mesiace. Tým skrátka preukážete, že vám chodia pravidelná výplata na váš účet.

Môžete tiež doložiť výplatnú pásku

Ak nechcete, aby sa vám banka zahľadela výpisom z účtov, môžete doložiť výplatnú pásku za posledné tri mesiace. Aj tá dokazuje, že ste v posledných troch mesiacoch získali v pravidelných intervaloch určitý obnos peňazí a aj tak to banke stačí.

Dávajte si však pozor na pár vecí. Banka v prípade výplatné pásky potrebuje, aby ste na výplatnej páske mali niekoľko dôležitých vecí. Musí z výplatnej pásky byť zrejmé, že patrí skutočne vám. Nečudujte sa teda tomu, keď bude po vás vyžadované telefónne číslo do zamestnania alebo kontakt na vášho zamestnávateľa. Je to jeden zo spôsobov, ako si banka môže overiť, či ste neklamali a či daná výplatná páska patrí skutočne vám.