Pôžičky

Prečo býva zamietnutá žiadosť o hypotekárny úver?

Hypotéka je jedným zo spôsobov, ako môže človek prísť k peniazom na nehnuteľnosť, ktorú si chce zaobstarať. Dnes to nie je s hypotékami zrovna ľahké, boli sprísnené podmienky na získanie hypotéky. Na druhú stranu sa sprísnených podmienkami sa znížil záujem o hypotéky a so znižujúcim záujmom sa znižujú aj hypotekárne úroky. Banky skrátka chcú prilákať klientov. Lenže si neuvedomujú, že problém nie je v hypotekárnych úveroch, ale skôr v cenách nehnuteľností, ktoré neustále rastú. V prípade, že si chcete vziať hypotekárny úver aj napriek tak obrovské ceny nehnuteľností, ponúka sa otázka, či spĺňate požiadavky bánk. Ak by ste totiž niečo nesplnili, mohlo by dôjsť k zamietnutiu hypotéky.

Banky majú naozaj celý rad požiadaviek, ktoré uplatňujú na svojich klientoch. Ak je klienti nespĺňajú, potom nastáva problém. Žiadosti o hypotéky sú zamietnuté. Poďme si povedať konkrétne príčiny alebo dôvody toho, prečo dochádza k zamietnutí žiadostí o hypotekárne úvery.

Nemáte potrebnú dokumentáciu k stavbe

Ak žiadate o peniaze preto, že si chcete dom postaviť, musíte mať po ruke aj potrebnú dokumentáciu, ktorá sa budúcej stavby týka. Bez potrebnej dokumentácie nemusí byť žiadosti o hypotéku schválené, väčšinou dochádza k ich zamietnutie. Ak žiadate o hypotekárny úver a chcete si postaviť vlastný dom, musíte mať hlavne stavebné povolenie a ďalšie podobné dokumenty. Nesmie byť už stavba objektu pozastavená, tiež nesmie byť na objekt uvalená exekúcia.

Nemáte žiadnu finančnú rezervu

Banka si tiež zisťuje, či máte alebo nemáte nejakú finančnú rezervu. Ak totiž finančnú rezervu nemáte, môže mať obavy, že nebudete splácať. Banka poskytuje hypotekárny úver len tomu, kto naozaj preukáže, že splácať môže, že je pripravený splatiť požadovanú pôžičku, ktorá naozaj nebýva malá, ale býva naopak nadmieru veľká.

Finančné rezervu je tiež potrebné mať na uhradenie zostávajúcich percent z ceny nehnuteľnosti. Stopercentná hypotéky sú bohužiaľ dávno pasé, dnes sa získavajú zásadne osemdesiatpercentnú hypotéky s tým, že si dvadsať percent bohužiaľ musíte doplatiť.