Pôžičky

Dajte si pozor na bankové pôžičky, môžu z vás vymámiť viac peňazí

Keď si chce človek požičať, väčšinou sa pozerá na internete po úveroch. Na internete sa zapojí do niekoľkých diskusií, kde sa spýta ľudí, ktorí už majú s úvermi skúsenosti, aké pôžičky sú výhodné a aké sú férové. Bohužiaľ mnohí ľudia haní či pľujú na nebankové pôžičky, pretože sa stretli práve s neférovými poskytovateľmi pôžičiek. Odporúčajú prevažne bankové úvery, ktoré však nie sú ani zďaleka tak výhodné, ako sa môžu mnohým ľuďom zdať. Aj bankové pôžičky môžu z klientov vytiahnuť viac, než by bolo obvyklé. 

Všeobecne nemožno povedať, aké pôžičky sú lepšie a aké horšie. Každá pôžička je iná, každý poskytovateľ pôžičky je iný. Je potrebné pristupovať k jednotlivým pôžičkám triezvo, je dobré mať čistú hlavu, keď sa budete rozhodovať, akú pôžičku odsúhlasíte svojím podpisom. 

Rovnako ako poskytovatelia nebankových pôžičiek z vás môžu dostať kopu peňazí, aj poskytovatelia bankových úverov môžu vďaka častým a osvedčeným trikom vymámiť z vás sumy, ktoré by ste inak inde nezaplatili. Odhaľme si najčastejšie triky, ktorými z vás banka chce vytiahnuť viac peňazí. 

Buďte ostražití hlavne pred poisteniami a pripoistením 

Poistenie a pripoistenie sú doménou hlavne bánk a bankových inštitúcií. Niekedy sa oplatí mať poistenie alebo pripoistenie, ale nie vždy je to dobre. Niekedy totiž nemusí poistenie a pripoistenie fungovať tak, ako sú jednotlivé bankové produkty popisované. 

K bežným poistením alebo pripoistením úverov býva napríklad odloženie mesačné splátky alebo poistenie schopnosti splácať. Tieto dve veci však rozhodne nefungujú tak, ako by mali. 

Slovíčkaření ako mocná zbraň bánk 

Ľudia žiadajúci o pôžičku by mali byť pozorní hlavne vo chvíli, keď si čítajú zmluvu alebo keď na internete pátrajú po poskytovateľovi bankové pôžičky. Treba si dávať pozor hlavne na slovíčkaření, konkrétne na zradná „až“ alebo „do“. Banky sú majstrami vo slovíčkaření, vie napísať inzeráty s ponukami pôžičiek, ktoré neskôr vyvesí na internet.