FinanciePodnikanie

Čo so svojimi peniazmi bohatí nikdy nerobia?

Medzi nami sa nájde veľké množstvo ľudí, ktoré sa chce stať bohatým. Skrátka sú medzi nami ľudia, ktorí neprahne po ničom inom ako po bohatstve a úspechu. Ovšem bohatstvo a úspech nie je nič, čo by padalo z neba. Ak sa chce človek úspešným a bohatým stať, musí so svojimi peniazmi vedieť nakladať a musí ich vedieť krotiť. To je totiž základný vlastnosť každého úspešného jedinca. Možno si hovoríte, že bohatí ľudia so svojimi peniazmi nevie dobre nakladať, ale to je samozrejme omyl. Keby sa svojimi peniazmi nevedeli dobre nakladať, neboli by tam, kde sú teraz.

Prezraďme si niekoľko vecí, ktoré bohatí ľudia so svojimi peniazmi nikdy nerobia. Práve tieto veci nám ukážu, že bohatí k svojim peniazom pristupujú múdro a zodpovedne, bohužiaľ v tom ostatné, menej úspešní ľudia majú značné medzery.

Nenechávajú ležať peniaze v banke

Úspešní veľmi dobre vedia, že keď nechajú peniaze ležať v banke, je to to isté, ako keby ich nechali v matraci alebo v nočnom stolíku. V banke, aj keď peniaze ležia na sporiacom účte, sa peniaze nedočkajú prakticky žiadneho zhodnotenie alebo len minimálneho zhodnotenie. Úspešní vedia, že potrebujú zaistiť, aby ich peniaze pracovali pre nich. A to zaistí len tak, že ich budú investovať. Samozrejme vedia, že nemôžu investovať úplne všetko. Investujú sa zásadne len voľné peňažné prostriedky.

Nesiaha všetko na jednu kartu

Je veľkou chybou vsádzať len na jednu kartu. Bohatí ľudia sa nespoliehajú na jednu vec, o tom napokon svedčí napríklad aj ich investičné portfólio, ktoré sa skladá napríklad z peer to peer pôžičiek, dlhopisov, nehnuteľností, kryptomena a navyše aj z akciových indexov. Podobne pristupujú k veciam aj v iných aspektoch života.

Neutráca za poplatky alebo úroky

Bohatí a úspešní ľudia sú si veľmi dobre vedomí toho, ako sú peniaze dôležité a ako ťažko na ne dreli. Nechcú preto svoje peniaze vyhadzovať oknom, preto neutráca za nezmyselné úroky z omeškania alebo za iné podobné sankcie a poplatky.