Financie

Poistite svoju domácnosť, oplatí sa to

Väčšina ľudí má dohodnuté poistenie. Väčšinou sú ľudia poistenie proti úrazu alebo majú dohodnutú takzvanú poistku na blbosť. Okrem iného sú poistená aj ich auta, ale na domácnosti sa bohužiaľ zabúda. A to domácnosti bývajú prepadávanie ďaleko viac než vozidla. Ak ste doteraz nebral na zreteľ dohodnutie poistky na domácnosť, mali by ste to napraviť. Takáto poistka sa naozaj môže hodiť. Ako sme spomenuli, neustále dochádza k vlámaniu, vykúrenie alebo napríklad k iným podobným katastrofám, za ktorými často stojí elektrické zariadenie.

Ak sa človeku žiadna pohroma nestala, tak nemá potrebu si poistenie dojednávať. Lenže poistenie môže takéto situácie zachrániť, až sa stanú. Pokiaľ dôjde k pohrome spôsobenej elektrickým zariadením bez poistky, nikto vám nezaplatí škody, ktoré elektrina spôsobí. Rovnako tak vám nikto neuhradí škody, ktoré vzniknú pri vlámaní alebo pri vytopeniu susedom.

Buďte poistenie

Je potrebné si uvedomiť, že sú veci, ktoré človek skrátka neovplyvní. Napríklad vlámaniu je niečo, čo ovplyvniť vlastne ani nejde. Takí lupiči môžu napáchať naozaj obrovské škody, ktoré vám bez poistky nikto neuhradí.

Podľa posledných štatistík uvažuje o poistení domácnosti zhruba deväťdesiat percent Čechov. Počas tohto rozhodovania však môže dôjsť k nejednej pohrome. Takéto pohromy môžu trvať napríklad len pár minút, napriek tomu straty môžu byť naozaj enormný.

Poistenie domácnosti nie je drahé

Nad poistením domácnosti sa váha väčšinou preto, že si mnohí ľudia myslia, že je poistenie drahé, ale ono to tak nie je. Poistenie domácnosti nie je ani zďaleka tak drahé, ako sa drvivá väčšina ľudí domnieva. Samozrejme sa výška poistenia líšia s každou inštitúciou, na druhú stranu mnoho inštitúcií ponúka poistenie za pár korún. Aj keď sa však platí len pár korún za poistenie domácnosti, v prípade ujmy dôjde k veľkému finančnému odškodnenie.