FinanciePodnikanie

Ako možno využiť kryptomeny?

Kryptomena sa zaslúžili o obrovský boom pred niekoľkými rokmi, keď sa medzi ľuďmi naraz našlo obrovské množstvo ťažiarov, ktoré chceli mať vo svojom vlastníctve aspoň nejaké množstvo tejto digitálnej meny. Lenže po pár mesiacoch sa ukázalo, že to bola iba jedna veľká bublina, ktorá samozrejme praskla. Od tohto prasknutie to ide s kryptomena strmo nadol, ich hodnota neustále kolíše, ale väčšinou sa pohybuje v červených číslach. Napodiv sa však s príchodom Koronavirové krízy všeličo zmenilo. Zrazu začali kryptomena silnieť, dokonca sú v menšom poklese než akciové indexy, ktoré sú medzi investormi veľmi obľúbené.

Ak sa rozhodnete využiť súčasnej situácie a nakúpite si kryptomena, pravdepodobne vás zaujíma, ako možno kryptomena využiť. Nie je to digitálna mena, za ktorú by ste si nikdy nič nekúpili, napodiv si za ňu môžete dnes kúpiť zaujímavé veci, prípadne možno s nimi zaplatiť už všeličo.

Uhraďte s nimi poplatkami

Najskôr sa museli poplatky platiť hotovosťou, potom sa pristúpilo k bezkontaktným prevodom a teraz sa môžu poplatky tiež hradiť pomocou vyťažené digitálnej meny. Na tomto zistení ide krásne vidieť, ako sa ten svet neustále mení a čo je nám neustále ponúkané.

Plaťte s nimi v zahraničí

Obrovskou výhodou kryptomena je to, že sa s nimi dá platiť po celom svete. Kým u nás sa s nimi dá platiť len na máloktorých miestach alebo v máloktorých obchodoch, v zahraničí sú platby s pomocou kryptomena úplne bežné. Ak teda plánujete odcestovať do zahraničia, vďaka kryptoměnám si nebudete musieť vymeniť toľko peňazí. Na mnohých miestach sú dokonca kryptomena preferované, a to predovšetkým z toho dôvodu, že je platba rýchla a s minimálnymi poplatkami.

V internetových obchodoch

Ako sme spomenuli, u nás sa nestretnete s takým množstvom obchodov, kde by sa prijímali kryptomena. Prijímajú sa však v rade internetových obchodov. Pre internetové predajca sa prijímať kryptomena oplatí, predsa len sú tam poplatky nižšie v prípade prevodu.