Podnikanie

Chcete uspieť? Vezmite si k srdcu pravidlá úspechu od zakladateľa hotelov Hilton

Chcete sa stať úspešným človekom? Chcete uspieť? V tom prípade odporúčame inšpirovať sa príbehy ľudí, ktorí sú úspešnejší ako vy sami. Nejeden úspešný človek radí menej úspešným ľuďom, ako ísť za úspechom, ako ísť za víťazstvom. O svoje pravidlá vedúce k úspechu sa kedysi podelil aj Conrad Hilton, ktorého môžete poznať ako zakladateľa obrovského reťazca hotelov Hilton, respektíve ako zakladateľa reťazca Hilton Family Hotels. Jeho úspech je naozaj obrovský, veď založil spoločnosť, ktorá dnes vlastní viac ako päťsto hotelov po celom svete.

Conrad Hilton so svojím podnikaním začal ku koncu minulého storočia. Aj keď sa z počiatku jeho podnikania darilo, keď prišla hospodárska kríza, zrazu bolo všetko preč. Po rokoch sa však vzchopil a rozbehol obrovský biznis s hotely, ktorý nemal vo svete obdobu. Uspel a neskôr sa tak podelil o niekoľko pravidiel, ktoré podľa neho viedla k jeho úspechu.

Musíte nájsť svoj talent

Zakladateľ hotelov Hilton bol vždy toho názoru, že človek je na niečo stvorený, že má nejaký talent, na ktorom by mal pracovať. Podľa neho je základným kameňom úspechu to, aby človek našiel svoj talent, aby našiel to, čo ho napĺňa a čo ho baví. Len tak možno neskôr uspieť. On svoj talent našiel vo vedení hotelov, v čom spočíva váš talent?

Vždy rozmýšľajte vo veľkom

Keď budete myslieť v malom, málo sa vám taky dostane. Ak budete myslieť a tiež konať vo veľkom, prídu k vám veľké veci. To bola jedna z mnohých životných filozofií Conrada Hiltona, ktorý veril, že človek musí byť hlavou v oblakoch, aby sa mu podarilo vybudovať veľké veci. Často hovorieval, že na dosiahnutie veľkých vecí musíte mať veľké sny.

Žite s radosťou

Pán Hilton bol zástancom názoru, že každý človek by mal žiť s radosťou v srdci a s úsmevom na perách. Entuziazmus je totiž to, čo pomáha v mnohých životných chvíľach – keď ste na dne alebo keď sa práve nedarí, tá radosť v srdci vždy spríjemní akýkoľvek moment. Navyše vďaka tomu budete pôsobiť milšie a ústretovejšie, vypestujete si tak ďaleko lepšie vzťahy so svojím okolím.