Financie

Ako zvýšiť svoje príjmy?

Ľudia sú v súčasnej dobe veľmi nespokojní so svojimi príjmami. Zamestnávatelia ponúkajú málo za často veľmi ťažkú ​​prácu. Avšak z niečoho sa žiť musí, preto sa nie je čomu diviť, keď ľudia v otrasných zamestnaniach zostávajú. Niekedy sú tam len z toho dôvodu, že stretli skvelý kolektív, z ktorého nechcú len tak von. Veľakrát sa tiež stáva, že im práca nevadí, dokonca je aj baví – peniaze sú pre nich potom už akýmsi (hoci malým) bonusom.

Keďže sa blíži jar a následne leto, veľa z nás si už teraz šetrí na dovolenku. Nechcú ju stráviť niekde v horách alebo na Šumave, preto si založili pokladničku na nezabudnuteľnú dovolenku pri mori. More, vlny, pláž, slnko a relaxácia – po tom túži skrátka snáď každý z nás. Leto je skvelou dobou práve ku všetkým týmto činnostiam a veciam. Však taká luxusná dovolenka predsa len niečo stojí. Preto je dobré začať si šetriť už teraz.

Ako si však z tak malého príjmu našetriť tak veľké peniaze? Ide to vôbec? Skúste si preto privyrobiť krátkymi aktivitami počas týždňa.

1. Prenájom nepoužitých priestor môže byť skvelý privýrobok

Keď mu ste vlastníkmi domu, ktorý má napríklad ešte horné poschodie, ktoré treba nepoužívate, skúste ho trošku zkulturnit a následne prenajímať. Určite si to svojho domu zvoľte vhodné nájomníkmi. Požiadavky riadne spresnite. Záleží len na vás, či túžite po „spolubývajúcich“, ktorí fajčia alebo majú domáceho maznáčika. Takýto prenájom nepoužitých priestor je však skvelým privyrábaním pri vašej existujúcej práci.

2. Doučovanie aspoň dvakrát týždenne môže pomôcť na obľúbené ostrovy

Ak patríte medzi tých, ktorí sa môžu pýšiť magisterským titulom, tiež to využite. Skúste aspoň dvakrát do týždňa doučovať známe či neznáme deti svojich susedov či priateľov. Aj táto možnosť vás môže dostať do obľúbených letných miest, ako je napríklad Bali, Chorvátsko, Taliansko, Španielsko alebo Kanárske ostrovy.