Financie

Homeoffice – čím ďalej viac obľúbená forma práce

Pracovať z domu a byť svojim vlastným pánom – o tom sníva väčšina ťažko zamestnaných ľudí. Každodenné vstávanie o hodinu (ak nie viac) skôr kvôli hromadnej doprave, ktoré jazdia v zlých intervaloch, nikoho nebaví. Čo by sme dali za chvíľkové popísaná. Našťastie začala veľa firiem v dnešnej dobe zriaďovať tzv. Homeoffice čiže domáce kancelárie. Svojich zamestnancov korigujú pomocou video hovorov alebo podľa emailov s danými úlohami. Je potom na vás, kedy dané ciele splníte a kedy ich odošlite. Všetko záleží na komunikáciu s vaším nadriadeným.

Kancelárie zriadené v pohodlí domova sú skvelou voľbou najmä pre mamičky s malými deťmi, ktoré sa na materskej veľmi nudí. Hľadajú si teda možné přivydělání, a tak im bývalý zamestnávateľ ponúkne aspoň polovičný úväzok v podobe týchto domácich kancelárií. Ženy sú zrazu dostatočne vyťažené a zároveň i spokojné. Navyše nemusí vstávať o hodinu skôr, stačí si privstať o niekoľko minút. Ďalším plusom je tiež to, že stíhate dodržiavať napríklad svoj pravidelný zdravý životný štýl, pretože si môžete jesť, kedy sa vám zapáči.

Správna homeoffice však potrebuje aj to pravé vybavenie. Podmienkou je rozhodne praktický kancelársky stôl, v ktorom budete mať všetky potrebné veci týkajúce sa zamestnania. Ďalej musíte vlastniť pohodlnú stoličku, vďaka ktorej sa budete cítiť ako v postieľke. Keďže dáte značne zabrať svojmu chrbtu, musíte mať na pamäti, že chrbát potrebujú pevnú oporu. Nezabudnite svoju domácu kanceláriu umiestniť na vhodné a pokojné miesto. Najlepšie do malej pracovne v dome. Ak nemáte túto možnosť, uvoľnite si malý kútik vo svojej spálni. Nesmiete byť rozptyľovania inými aktivitami, medzi ktoré sa radí napríklad sledovanie televízie alebo varenie. Kancelária musí byť umiestnená blízko zásuvky, aby ste mohli ľahšie napájať vybitý počítač. Je dobré vlastniť kopírku, vďaka ktorej si môžete zakladať všetky potrebné dokumenty.