FinanciePodnikanie

Ako zafinancovať výstavbu nehnuteľnosti?

Kúpa vysnívaného domu je snom mnohých ľudí. Súčasná situácia na trhu s nehnuteľnosťami však nie je práve splneným snom. A tak je tu možnosť postaviť si vlastný dom podľa predstáv každého z vás. Aj keď sa vydáme cestou výstavby nehnuteľnosti, aj v tomto prípade musíme mať k dispozícii potrebné peniaze. Poďme preskúmať, ako financovať výstavbu domu.

Hypotéky nie sú jediným riešením

Prakticky každý človek uvažuje o tom, že si vezme hypotéku. Ale ako už bolo spomenuté, súčasná situácia tomu nie je práve naklonená. Úrokové sadzby rastú rýchlosťou blesku a dosahujú viac ako päť percent. Okrem toho sa do veľkej miery uťahujú uzly na krku mnohých žiadateľov, ktorí sa domnievajú, že nemajú šancu zrealizovať svoje vysnívané bývanie. Našťastie, realita je inde a majú viac možností, ako by chceli povedať.

V ideálnom prípade je dobré kontaktovať viacero úverových spoločností. Koniec koncov, existuje nielen hypotéka, ale aj spotrebný úver alebo úver od stavebnej sporiteľne. Je na každom človeku, aby zistil, aké možnosti má v súčasnosti. Ak si dlhodobo sporíte v stavebnej sporiteľni, máte k dispozícii spomínaný úver.

Mať finančnú rezervu

Aby ste si však nemuseli požičiavať príliš veľa peňazí alebo aby ste sa nemuseli uchýliť k pôžičke, ak zistíte, že náklady budú podstatne vyššie, než ste počítali, odporúča sa mať značnú finančnú rezervu. Nemusí byť enormne vysoká, ale ak ju budete mať pre najhoršie prípady, pomôže vám aspoň pokojne spať.

V súvislosti s tým je však potrebné poznamenať, že by ste nemali minúť všetky svoje úspory na výstavbu nehnuteľnosti. Nemôžete sa nechať zruinovať len kvôli jednému splnenému snu.

Nájdite si spravodlivého dodávateľa

Aby ste sa v budúcnosti nemuseli zaoberať vyššími výdavkami, než s akými ste počítali, je kľúčové nájsť férového dodávateľa. Existujú férové aj menej spoľahlivé spoločnosti, riaďte sa odporúčaniami alebo sledujte referencie.