FinanciePodnikanie

Ženy a investovanie: spojenie, ktoré funguje

Záujem o investovanie prichádza z mnohých strán. Ľudia chcú svoje nasporené peniaze chrániť pred infláciou, ktorá rastie bleskovou rýchlosťou. Ženy nezostávajú v snahe zapojiť sa do sveta investovania pozadu. A darí sa im to. V mnohých ohľadoch sú príkladom pre ostatných vo svete investícií a tvrdšie pohlavie sa inšpiruje ich úspechom.

Investoriek je čoraz viac

Nedávne štatistiky ukazujú, že je čoraz viac žien investorov. Zatiaľ čo pred piatimi rokmi predstavovali ženy len päť percent všetkých používateľov vo svete investovania, v súčasnosti tvoria približne tretinu, čo je viac než skvelé. Zároveň sa zmenšuje rozdiel v priemernej hodnote portfólia. Medzi investovanými peniazmi už nie je taký nepomer. Zatiaľ čo ženy majú v priemere investovaných približne 100 000 korún, muži približne 130 000 korún.

Dokonca aj tvrdenie, že muži sú v investovaní o niečo sebavedomejší, sa začína meniť. To už neplatí, aj ženy začínajú získavať potrebné sebavedomie.

Investorky sú obozretnejšie

Stále však platí, že ženy sú stále tie, ktoré pristupujú k investovaniu so značnou rozvahou. Na druhej strane je to presne tá vlastnosť, ktorú by si muži mali od predstaviteliek nežného pohlavia osvojiť. Chýba im obozretnosť, čo vedie k neuváženým rozhodnutiam a často k strate toľko potrebných financií.

Ženy, hoci sú čoraz sebavedomejšie, stále pristupujú k investovaniu s veľkou dávkou rozvahy. Tým sa eliminuje riziko veľkých strát v oblasti investícií.

Čo ukazujú nasledujúce štatistiky

Možno za to môže opatrnosť žien, možno ich stále pomerne vysoká miera opatrnosti, ale aj tieto vlastnosti sú dôvodom, prečo v priemere dosahujú ešte vyššie ročné výsledky ako muži. Neboja sa vstúpiť do sveta investícií, a keď sa im to podarí, môžu na tom zarobiť ešte viac.

Samozrejme, otázkou je, ako dopadnú štatistiky po tomto roku, keď sa kríza na trhoch prejavuje každým dňom a prehlbuje sa každou minútou. Teraz je už len otázkou špekulácií, či sa s prekážkami na burze vyrovnajú lepšie ženy alebo muži.