FinanciePôžičky

Ako zafinancovať vlastné bývanie?

Po vlastnom bývaní túžia kdekto. Kým niektorí si usilovne odkladajú každú korunu, iní chcú bývanie ihneď, a tak zvažujú pôžičku. Nedávno však došlo k rapídnemu zdražovania hypotekárnych úverov, a tak sa sen o vlastnom bývaní v očiach mnohých ľudí úplne rozplynul. Je však pravdou, že hypotéka ako taká nie je jediný spôsob, ako možno zafinancovať vlastné bývanie. Existuje viacero spôsobov, ako získať peniaze na vysnívaný dom alebo byt, po ktorom túžite a túžite.

Ak teda túžite po vlastnom bývaní, prezradíme vám niekoľko spôsobov, ako zafinancovať vlastné bývanie. Pre aký spôsob sa rozhodnete vy?

Klasický hypotekárny úver

Už sme ho spomínali a je potrebné ho spomenúť znova. Klasický hypotekárny úver je samozrejme jedným zo spôsobov, ako zafinancovať vlastné bývanie. Ako už ale bolo spomenuté, v nedávnej dobe došlo k rapídnemu sprísnenie podmienok, ktoré sa týkajú udeľovania hypotéky, a tak sa mnohým ľuďom sen o získanej hypotéke úplne rozplynul. V súčasnej dobe sa oplatí hypotekárny úver predovšetkým tým, ktorí majú našetřených dvadsať percent a ktorí dosahujú minimálne priemerného platu.

Spotrebiteľský úver

Mnohí ľudia si však neuvedomujú, že možno vlastné bývanie zafinancovať aj spotrebiteľským úverom. Aj keď sa jedná o najmenej výhodný spôsob financovania vlastného bývania, je to možnosť, pre ktorú sa rad ľudí rozhoduje. Dôvodom žiadosti o spotrebiteľský úver na bývanie je najmä to, že ľudia nemajú vlastné finančné prostriedky alebo že nemajú ani uzavretú zmluvu o stavebnom sporení. Aj keď môžu peniaze z úveru poskytnúť prakticky na čokoľvek a nielen na bývanie, budú musieť ručiť minimálne existujúce nehnuteľností a úroky nebudú zrovna nízke.

Úver zo stavebného sporenia

Treťou možnosťou, ako zafinancovať vlastné bývanie, je úver zo stavebného sporenia. Keď mu máte uzavretú zmluvu o stavebnom sporení, ktorá je minimálne dva roky stará, a ak zároveň máte ideálne nasporené aspoň tridsaťpäť percent z cieľovej sumy, je pre vás úver zo stavebného sporenia úplne ideálne.