Podnikanie

Ako zafinancovať franšízovej podnikania?

Plánujete vstúpiť do sveta biznisu? Nemusíte do sveta podnikania vstúpiť so svojim vlastným nápadom, u ktorého nemáte isté, ako vlastne dopadne. Môžete do sveta podnikania vstúpiť s franšízy, ktorá má svoje stálych klientov a ktorá sa už vpísala do pamäti ľudí. Franšízovej podnikanie so sebou nesie väčšiu pravdepodobnosť úspechu a nižšie riziko krachu, avšak na druhú stranu niečo stojí. Odkúpiť si licenciu a zaplatiť všetky poplatky spojené s franšízy, to nie je práve lacná záležitosť.

Cena takejto franšízovej licencie je zakaždým iná. Líšia sa úspešnosťou a veľkostí danej franšízy, s ktorou chcete podnikať. Napríklad franšízová licencie spoločnosti McDonald`s bude samozrejme ďaleko drahšie, než Franšízová licencie konceptu pozbieraná, rovnako tak bude u prvej zmienenej spoločnosti väčšia pravdepodobnosť úspechu a rýchlejšiu návratnosť investície, tiež nižšie riziko krachu.

V súvislosti s franšízovým podnikaním sa celá rada ľudí pýta na to, ako celý biznis zafinancovať. Samozrejme nie každý má tisíce alebo milióny vo vrecku, a tak sa pýta, kde potrebné peniaze nájsť alebo koho o ne požiadať.

Nájdite si svojho investora

Samozrejme sa ponúka možnosť nájsť si vlastného investora. Ak sa vydáte na lov investora, je dôležité, aby ste mali vypracovaný podnikateľský plán, v ktorom dobre popíšete podnikateľský zámer a jednotlivé ciele, ktoré chcete dokázať. Musí to byť pre investora zaujímavé, musí byť z toho zrejmé, že to s franšízy myslíte vážne a že to chcete skutočne ďaleko dotiahnuť.

Požičajte si

Ďalšou možnosťou je požičať si. Pôžičiek je dnes na finančnom trhu veľa, máte možnosť požičať si od bánk alebo tiež od nebankových inštitúcií. K nebankovým pôžičkám patrí podnikateľské pôžičky od spoločnosti PROFI CREDIT, tie sú veľmi obľúbené. Lenže musíte podnikať aspoň pol roka, aby ste na to dosiahli. Ak však minimálne pol roka podnikáte, môžete si požičať až štvrť milióna korún. A za takú sumu si odkúpite licenciu veľmi úspešného franšízového konceptu.