FinanciePodnikanie

Aké schopnosti potrebujete k správnemu investovanie?

Ak máte pod vankúšom nasporených niekoľko tisíc korún, pravdepodobne ich chcete do niečoho investovať. Vložiť peniaze na sporiaci účet je síce jedna z možností, na druhú stranu sa nedočkáte takého veľkého zvýhodnenia, aké by ste očakávali. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú svoje úspory navýšiť o desiatky percent, potom investujte do niečoho, čo má zmysel. K tomu, aby ste ale správne investovali, potrebujete mať niekoľko vlastností alebo schopností.

Investovať možno dnes skutočne do všetkého. Môžete investovať do cenných papierov, môžete investovať do kryptomena, dokonca aj do drahých kameňov, umenia alebo napríklad do akcií. Nech už sa ale rozhodnete investovať do čohokoľvek, odpovedzte si otázku, či máte všetky z nižšie uvedených schopností. Tie totiž vedú k úspechu.

Dokážete oddialiť uspokojenie svojich potrieb

Pravdou je, že investovanie je beh na dlhú trať. Nie je to záležitosť chvíľky, je nutné, aby ste sa zkousli a nevycouvali počas nasledujúcich rokov. Investícia sa vráti mnohokrát skutočne až za niekoľko dlhých rokov, s tým skrátka musíte počítať. Trebárs v prípade zlata alebo kryptomena – hodnota neustále kolíše, na výhodné hranici môže byť až za päť rokov. To isté platí u umenia, ktoré nadobúda hodnotu každým rokom.

Ste finančne gramotnými človekom?

Byť finančne gramotnými človekom, to je opäť schopnosť, ktorú potrebuje každý, kto investuje. Finančná gramotnosť možno opísať ako súbor vedomostí, ktoré smerujú k tomu, že peniaze pracujú pre vás, nie že vy pracujete pre nich.

Máte sebadisciplína

Ak chcete uspieť v akomsi dlhodobom budovaní, ak chcete dosiahnuť bohatstvo v akejkoľvek forme, musíte mať istú dávku sebadisciplíny. Najmä pre investičné úspech je sebadisciplína spoločne s akousi disciplínou veľmi dôležitá a takmer zásadné. Ostatne sebadisciplína a istá disciplína je dôležitá aj v iných oblastiach ľudského snaženia.