Podnikanie

Ako vidieť len fakty a vyhnúť sa hoaxům

Žijeme v dobe plnej nepravdivých informácií, fake news alebo takzvaných hoaxov. Hovorte nepravdivým informáciám, ako chcete, napriek tomu sa ich naučte rozoznávať, aby ste vedeli, čomu veriť a čomu nie. Ak budete veriť takzvaným hoaxům, ak ich budete šíriť, nemôžete sa potom čudovať tomu, že ľudia budú mať názory, s ktorými nesúhlasíte alebo ktoré nie sú práve v kompetencii s tým, čo sa práve deje. Ak ešte neviete, ako hoaxy rozoznať, ako vidieť len fakty, prezradíme vám, ako na to.

Základom toho, aby ste sa naučili rozoznávať fakty od hoaxov, aby ste sa naučili vidieť len faktami a nie spomínané hoaxy, je kniha, ktorú dokonca aj Bill Gates, ktorý dlhé roky kraľoval rebríčku najbohatších ľudí sveta, označuje za jednu z najdôležitejších. Touto knihou je kniha s názvom Faktomluva, ktorú by si mal prečítať úplne každý, kto nechce žiť vo svete plnom nepravdivých informácií a faktov.

Keďže sa hoaxy často týkajú aj ekonomiky všeobecne, je potrebné si o nej niečo zmieniť.

Čo tvrdí autor knihy

Podľa autora knihy, ktorá teda nesie názov Faktomluva, ľudia dostávajú stále zlé odpovede na jednoduché otázky, ktoré pokladajú. Dokonca ľudia dostávajú zlé odpovede aj na bizarné otázky, ako je napríklad to, či ubúda extrémnej chudoby alebo aká je vôbec priemerná dĺžka ľudského života.

Keďže ľudia dostávajú zlé odpovede na položené otázky, ich svet sa rapídne skresľuje. Kniha Faktomluva by tak mala človeku ukázať jeho niekoľko inštinktov, ktoré razom začnú ovplyvňovať prijímanie nesprávnych odpovedí.

Aký je cieľ knihy?

Cieľom knihy, ktorej názov sme už niekoľkokrát spomenuli, je predovšetkým to, aby ste si niečoho vôbec všimli. Aby ste si všimli napríklad nejaké informácie, ktorá vo vás niečo vyvolá, razom by ste o nej potom mali premýšľať, či vôbec stála za vyvolané emócie.