Financie

Ako ušetriť za nákupy hračiek pre deti

Nakupujete svojim ratolestiam hračky, ale trápia vás ich veľmi ceny, ktoré sú pre váš rozpočet neprijateľne vysoké? Pripravili sme pre vás päť tipov, vďaka ktorým môžete pri nákupoch ľahko ušetriť.

Hračky z druhej ruky

Veľmi obľúbeným a cenovo výhodným variantom je pre mnoho dnešných rodičov nákup už použitých hračiek. Skúste sa vo svojom okolí opýtať, či kamaráti alebo príbuzní nepredávajú hračky po svojich odrastených deťoch a dohodnite sa na obojstranne výhodnej cene. Použiť môžete prípadne aj rôzne internetové trhovisko a bazáre, ktorých je na výber celý rad.

Výroba hračiek

Pokiaľ patríte medzi manuálne zručných jedincov, skúste porozmýšľať nad vlastnoručnou výrobou hračiek. Fantázii sa medze nekladú, takže môžete použiť rôzne materiály od dreva až po syntetiku. Dajte si však vždy pozor na to, aby vyrobené hračky boli bezpečné a neohrozovali zdravie vášho dieťaťa.

Zľavy a výpredaje

Pokiaľ chcete nakupovať nové hračky v bežných obchodoch, zamerajte sa na dostupné cenové akcie a výpredaje. Predajcovia veľmi často znižujú ceny aj o niekoľko desiatok percent a pokiaľ sa na obstaranie vyložene neponáhľate, určite sa vám oplatí na tieto akcie čakať.

Porovnanie cien

S predchádzajúcim bodom súvisí aj porovnanie cien vybraných hračiek v jednotlivých obchodoch. Často sa podstatne líšia a vy by ste preto mali vždy vyberať najvýhodnejšie varianty. Použiť na to môžete napríklad internetové cenové porovnávače.

Nákup v zahraničí

Ak bývate v pohraničí alebo radi cestujete, skúste porozmýšľať aj nad možnosťou nákupu hračiek v zahraničí. Niektoré konkrétne produkty môžu mať vďaka rozdielnym trhovým podmienkam iné ceny ako v tuzemsku. Nákupy zo zahraničia môžete samozrejme realizovať aj cez internet. Dôležité je vždy počítať aj s cenou dopravy a prípadnými colnými poplatkami za dovoz.