Podnikanie

Čo musíte vedieť a urobiť, aby ste dosahovali lepšie výsledky?

Kto by nechcel dosahovať lepšie výsledky? Pravdepodobne všetci. Ako ale niečo také dosiahnuť? Nie je to vlastne vo svojej podstate nič tak veľmi zložité, ide iba o to, aby ste preprogramovali sami seba. Dôležité je nájsť k takému kroku odhodlanie a nevzdávať sa, hoci máte pocit, že na to vaša vôľa nestačí.

Ako teda na to?

Aby ste dosiahli lepší výsledok, musíte sa zamerať predovšetkým na to, čomu sa venujete. Pokiaľ totiž používate zložité postupy, ktoré sú neefektívne, nie je to najskôr to, čo by vám mohlo pomôcť v efektivite vás samotných. Napríklad Američania vyvíjali zložito a veľmi nákladne atrament, ktorým pôjde písať vo vesmíre v stave beztiaže tak, aby z perá atrament nevyletel do vzduchu. Sovietsky zväz na to išiel jednoduchšie, Sovieti skrátka vzali obyčajnú ceruzku. Pokiaľ sa teda zamyslíte nad tým, čo by ste mohli robiť bez námahy, určite prídete na nejeden skvelý fígeľ.

Venujte čas veciam, ktoré vás niekam posunú

Siahnete večer radšej po knihe alebo si pustíte seriál, ktorý práve beží v televízii? Ak je to ten prvý variant, ste na dobrej ceste. Pokiaľ ale radšej zaľahnete k filmu, najskôr sa nič nové nedozviete a nenaučíte, nehovoriac o tom, že sledovanie obrazovky pred spaním výrazne zhoršuje jeho kvalitu a váš spánok je veľmi dôležitý, pretože telo si musí tiež niekedy oddýchnuť. Kvalitný odpočinok je tiež veľkou mierou faktor, ktorý ovplyvňuje vašu výkonnosť.

Premýšľali ste o tom, čo jete?

Naša strava nás tiež dokáže silne ovplyvniť, a to nielen z hľadiska toho, ako budeme zdraví, ale aj z hľadiska psychického. Dôležité je to, ako často jeme a čo jeme. Naša tráviaca sústava spotrebuje zhruba pätinu energie, ktorú získame z jedla, iba na spracovanie týchto potravín. Výberom jedla potom môžeme ovplyvniť našu fyzickú a vo výsledku aj psychickú kondíciu.

Ak chcete byť viac výkonní, musíte:

  • Premýšľať o tom, čo robíte.
  • Vzdelávať sa.
  • Odpočívať.
  • Dobre sa stravovať.