Pôžičky

Dlhov vás zbaví technika snehovej gule

Do dlhov sa môže dostať prakticky každý z nás. Dôvodov na to býva mnoho. Zatiaľ čo niekedy stojí za dlhovou pascou strata zamestnania, inokedy stojí za dlhovou pascou naša nerozvážnosť, kedy nakupujeme všetko a neustále, aj keď danú vec vlastne nepotrebujeme. Pokiaľ sa aj vy aktuálne nachádzate v dlhovej pasci, ponúka sa otázka, čo robiť, ako sa z nej dostať von. Určite nechcete dlhé roky zostávať v tejto priepasti, určite sa nechcete trápiť v dlhovej pasci do dôchodku. S vymanením z dlhov vám pomôže technika snehovej gule, ktorá je skutočne skvelým pomocníkom.

Možno ste už o technike zvanej snehová guľa počuli. Jedná sa o techniku či princíp, ktorý pomáha zbaviť sa dlhov najrýchlejšie a aj najľahšie.

Čo predstavuje snehová guľa?

Danou snehovou guľou sú vlastne všetky vaše pôžičky, ktoré sa postupne nabaľovali. Najprv to bolo o malých pôžičkách, ale guľa sa potom stávala väčšou s väčším množstvom snehu, teda s väčším množstvom pôžičiek. A teraz platí, že čím väčších kusov sa začnete zbavovať najskôr, tým menšia snehová guľa razom bude, tým menšia vaša zadlženosť bude.

Aký je postup techniky snehovej gule?

Pozrime sa na postup princípu snehovej gule. Najskôr je nutné zoradiť si dlhy od najnižších po najväčšie. Najlogickejšie je zoradiť si pôžičky podľa veľkosti úroku, teda od pôžičiek s najvyšším úrokom po pôžičky s najnižším úrokom.

Potom je potrebné začať splácať najväčšie pôžičky, avšak stále nachádzajte skulinu, ktorú budete môcť splácať aj menšie pôžičky. Vždy sa skulina nájde, tou skulinou sú zbytočné výdavky, ktoré vám môžu pokojne pokryť menšie splátky menších pôžičiek.

Pokiaľ nájdete uvoľnené peniaze, teda napríklad zbytočné výdavky, razom vzniknú aj mimoriadne splátky, ktoré povedú k zníženiu vášho dlhu skôr, než ako je stanovené v zmluve.