Financie

Ako predať svoju nehnuteľnosť? Možností je veľa

Aj keď sa medzi nami nájde skôr viac kupujúcich ako predávajúcich, niektorí ľudia aktuálne zvýšený záujem o kúpu nehnuteľnosti berú ako príležitosť predať objekt ležiaci im v majetku za veľmi výhodou cenu. Možno sa k nim radíte tiež a prahnete po tom predať svoju nehnuteľnosť, či už je v podobe záhradného domčeka, rodinného domu alebo v podobe bytovej jednotky nachádzajúce sa v najvyššom poschodí panelákového domu. Len sa pýtate, ako predať ju predať. Aké sú vaše možnosti, to vám hneď prezradíme.

Výkup nehnuteľnosti ako rýchla cesta, ako sa zbaviť svojej nehnuteľnosti

Ak ste sa dostali do dlhov alebo ak chcete daný objekt držaný vo vašom majetku predať naozaj rýchlo, mali by ste na udelenie súhlasu s výkupu nehnuteľnosti. Jedná sa o východisko, ktoré je akýmsi pomocným lanom v ťaživej finančnej situácii. V praxi to funguje všetko veľmi rýchlo. Ponúkanú nehnuteľnosť si vezme do parády spoločnosť, ktorá sa o následný predaj konečnému spotrebiteľovi postará. Vám vyplatí osemdesiat alebo deväťdesiat percent z kúpnej ceny a máte po starostiach. Peniaze v tomto prípade dostanete na ruku behom pár dní čiže do týždňa máte po starostiach.

Pomoc realitné kancelárie

Ak chcete predať bytovú jednotku alebo rodinný dom, ale nechcete predaji venovať ani štipku svojho voľného času či pristúpiť na výkup domu, je načase osloviť realitná kancelária. Aj keď si ona si účtuje istú províziu, väčšinou sa jej podarí predať nehnuteľnosť za ďaleko vyššiu cenu, než za akú ste ju pôvodne chceli predať. A to sa oplatí, nemyslíte?

Vyveste inzerát

Treťou možnosťou, ako predať svoju nehnuteľnosť je vyvesiť inzerát čiže vydať sa do predaja nehnuteľnosti sám. Ako už bolo spomenuté, záujem o kúpu nehnuteľnosti je dnes naozaj obrovský a nájsť kupca nie je dnes tak ťažké, ako tomu bolo pred úderom Koronavirové krízy. Len teda daný objekt pekne nafoťte. Ľudia si to neuvedomujú, ale fotky znamenajú veľa a sú hlavným ťahákom či pútačom pozornosti.