Podnikanie

Aké nástroje použiť pre online produkt?

Vytvárate online produkt? Máte problém nájsť služby, ktoré vám v tom pomôžu? Máme pre vás niekoľko tipov:

Obrázky zadarmo

Potrebujete zohnať obrázky do svojej prezentácie, svojho produktu a podobne, ale nemáte talent na výrobu grafiky alebo fotografovania? Vyberte obrázky z fotobanky! Existuje celý rad webových portálov, ktoré poskytujú grafiku, ktorú môžete používať, a to aj na komerčné využitie.

Vo väčšine týchto fotobank musíte zaplatiť za možnosť sťahovať a používať ich obrázky. Existujú ale aj portály, kde fotografie môžete sťahovať zadarmo, ako je napríklad Pixabay. Na tomto portáli môžete sťahovať nielen fotografie, ale aj vektorovú grafiku a tiež krátke videá, ktoré je možné používať aj na komerčné účely.

Potrebujete niekam umiestniť svoje súbory? Používajte cloudové úložiská

Napríklad Google Drive alebo One Drive, prípadne Dropbox poskytujú svoje úložiská v základnej podobe zadarmo. Môžete na ne nahrávať rôzne súbory. Pokiaľ ale chcete nahrávať iba fotografie, ideálne je využívať Fotky Google. Tam môžete svoje fotografie nahrávať v neobmedzenom množstve.

Na videá je potom ideálna ďalšia služba od spoločnosti Google, a to konkrétne YouTube. Na tento portál môžete zadarmo nahrávať videá. Ak nechcete, aby k nim mal prístup len tak ktokoľvek, stačí ich nastaviť ako neverejné a uvidí ich iba ten, komu pošlete odkaz. Na zvukové nahrávky je možné použiť opäť nástroj úplne zadarmo, a to portál SoundCloud. Tu môžete zverejňovať nahrávky vo formáte mp3.

Ďalšie tipy

Pokiaľ chcete urobiť webové stránky, ktoré budú dobre vyzerať, môžete použiť jednoduché administratívne nástroje ako je napríklad WordPress, alebo Joomla. Oboje môžete zaobstarať zadarmo, naučíte sa robiť web jednoducho a môžete na internete nájsť desiatky a stovky rozšírení zadarmo, ktoré sa vám môžu hodiť.

Pokiaľ teda chcete urobiť online produkt, alebo len podnikať po internete, všetky tieto nástroje pre vás môžu byť veľmi užitočné.