Podnikanie

Nástroje, ktoré pomôžu rozbehnúť váš biznis

Pustili ste sa do podnikania, ale potrebovali by ste pomôcť či už s organizáciou času alebo účtovníctvom? Našťastie pre vás existuje niekoľko aplikácií, ktoré vaše podnikanie môžu pomôcť zvládnuť! Stačí pripojenie k internetu, počítač, alebo šikovný telefón.

Organizácia času

S podnikaním prichádza často potreba organizácie času. To nemusí byť vždy tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Ak máte radi staré a osvedčené metódy, nie je nič lepšie ako si zaobstarať klasický papierový diár, alebo poprípade kalendár. Ich nevýhodou však môže byť, že ich nemáte neustále pri sebe. V dnešnej dobe sme však takmer neustále a všade pripojení k internetu. To je vec, ktorá pre vás môže byť značnou výhodou, ktorú môžete využiť.

Používajte niektorú z aplikácií, ktoré diár nahrádzajú. Ideálnym riešením je najskôr kalendár od spoločnosti Google. Môžete ho používať ako na počítači, tak aj ako mobilnú aplikáciu. Prihlasujete sa svojím účtom Google, takže sa medzi sebou kalendár na rôznych zariadeniach neustále synchronizuje. Môžete pridávať kalendáre a plniť ich udalosťami, pri ktorých je možné pridávať poznámky, farebne oddeľovať, a dokonca ich môžete zdieľať s inými užívateľmi, čo je určite značná výhoda.

Ak vám nevyhovuje táto podoba kalendára, môžete si zaobstarať aplikáciu od spoločnosti Microsoft: Microsoft To Do. Tá funguje na princípe to do listu (zaškrtávacieho zoznamu), kde si odškrtávate už hotové úlohy. Tie môžete ľubovoľne vytvárať a priraďovať k jednotlivým dňom.

Buďte vidieť na internete

Vytvorte si webové stránky! V dnešnej dobe má web už takmer každý. Pokiaľ si web chcete urobiť sami, zvládnete to jednoducho napríklad pomocou služby Webnode alebo Estranky. Tu si web jednoducho naukladáte a o nič iné sa nemusíte starať. Zložitejšou cestou je registrácia domény a hostingu, napríklad na Endora. Následne si na stránky nainštalujete redakčný systém a web si vytvoríte. Web si potom pochopiteľne môžete nechať vytvoriť aj od niekoho iného.

Okrem webu je dobré zapísať sa napríklad na firmy Google, alebo Firmy.cz od českého Seznamu.