Financie

Ako získať zľavy na cestovné

Využívate často služby hromadnej dopravy a trápia vás ich vysoké ceny? Pripravili sme pre vás krátky článok, ktorý prináša niekoľko jednoduchých tipov, vďaka ktorým môžete výrazným spôsobom ušetriť váš rozpočet. Ktorý z nich si osvojíte zo všetkých najskôr?

Skupinové zľavy

Jednou z najobľúbenejších a najčastejšie využívaných zliav je zľava pre skupiny cestujúcich. Ak sa vás na cesty vydáva viacero, rozhodne sa na pokladni informujte o možnosti nákupu jedného spoločného lístka. Hromadný nákup znamená často zľavu aj niekoľko desiatok percent bežnej ceny.

Spiatočný lístok

Základnú zľavu predstavujú aj spiatočné lístky. Ak sa na určité miesto vydávate iba na krátkodobé účely av rovnaký deň sa vraciate domov, bude pre vás táto tarifa veľmi výhodnou voľbou. Spiatočné lístky bežne ponúkajú aj 25% zľavu z bežného cestovného.

Dlhodobé lístky

Cestujete stále rovnakú trasu do školy alebo do práce? Porozmýšľajte nad nákupom dlhodobých lístkov. Mesačné, štvrťročné alebo dokonca ročné tarify znamenajú odstupňované zľavy, ktoré sú samozrejme vykúpené dlhodobým záväzkom. Je preto dobré vždy vopred dobre zvážiť, či v danom období budete skutočne určite cestovať. Pokiaľ áno, dostanete pri rozpočítaní na jednotlivé cesty k veľmi zaujímavým zľavám.

Cena za diaľkové cesty

Samostatnú kategóriu tvoria diaľkové cesty. Ceny cestovných lístkov sa tu odvíjajú od charakteru a obsadenosti jednotlivých spojov. Veľmi výhodný je nákup lístkov s dostatočným predstihom. Na poslednú chvíľu sa pri vysokej obsadenosti môžu ceny vyšplhať aj na niekoľkonásobok bežných. Zároveň platí, že ceny sú prijateľnejšie v menej frekventovaných časoch. Snažte sa preto natrafiť na ideálnu dobu nákupu a nerobte unáhlené transakcie.