Financie

Aké existujú investície? Ponorte sa do investícií.

nflácia každým rokom znehodnocuje vaše finančné prostriedky, ktoré máte na svojich bankových účtoch. Pokiaľ nechcete ročne strácať niekoľko málo percent, potom sa môžete zamerať napríklad na rôzne investície, ktoré vám zarobia nielen na infláciu, ale aj peniaze navyše. Pochopiteľne bude záležať na tom, ako aktívny budete a akú čiastku ste ochotní investovať. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké druhy investícií existujú a kde môžete svoje peniaze vložiť.

Aké existujú investície?

Prvou možnosťou je sporiaci účet. Ide však viac o sporiaci účet ako o investičný. Aj napriek tomu sporiace účty ponúkajú určité percentá a bonusy, na ktorých môžete zarobiť finančné prostriedky. Hoci nejde o príliš vysoké percentá, je to oveľa lepšie zhodnotenie ako nechať finančné prostriedky voľne na svojom bankovom účte. Treba ale myslieť na fakt, že dané percentá a bonusy z väčšej časti nedokážu pokryť ani infláciu, nieto vám následne nejakú tú korunu zarobiť. Ako sme už spomínali vyššie, sporiaci účet je dobrý skôr na odkladanie finančných prostriedkov, ktoré sa vám môžu neskôr hodiť.

Aké sú druhy investícií

Ďalšou investičnou príležitosťou sú akcie. Tu už sa dá zarobiť nielen na infláciu, ale aj peniaze bokom. Je však potrebné vedieť, že investovanie do akcií nepatrí medzi jednoduché činnosti. Ak si myslíte, že počas pár týždňov alebo mesiacov budete milionári, ste na omyle. V prvom rade si o akciách naštudujte dôležité informácie. V opačnom prípade totiž o svoje finančné prostriedky môžete ľahko prísť. Hodnoty akcií sa neustále menia a záležať bude na tom, do akej firmy sa rozhodnete investovať. Ak si vyberiete zlú voľbu, potom nepočítajte s tým, že sa vaše peniaze budú zhodnocovať.

Ako sú na tom ďalšie investície?

Medzi ďalšie investície patria napríklad P2P pôžičky. Inými slovami sa jedná o typ pôžičky, kde ľudia požičiavajú ľuďom. V tomto prípade sa investorom môžete stať aj vy. Percentuálne zhodnotenie bude záležať na tom, o akého človeka pôjde a ako veľmi ste ochotní riskovať. Na záver by sme vás radi zoznámili s investovaním do nehnuteľností. Ako iste sami viete veľmi dobre, nehnuteľnosti sa počas posledných niekoľkých rokov výrazne zdraželi.