Pôžičky

Aj z pôžičiek sa môže vykľovať obrovské prekvapenie, keď sa dopustíte niekoľkých chýb

K pôžičkám sa väčšinou schyľujeme vo chvíli, keď nemáme práve veľa peňazí na rozdávanie. Dôvodom je často nutnosť kúpiť automobil, opraviť domáce spotrebiče alebo len uhradiť krúžok dieťaťu. Dnes však nejde o žiadny prehrešok, pôžičky tu sú často ako pomoc, nemal by to byť dôvod na hanbenie sa. Keď si však rozhodnete požičať, mali by ste sa o pôžičkách informovať a mali by ste si zistiť čo najviac to pôjde, než o pôžičky zažiadate. Môžete sa totiž dopustiť niekoľkých chýb, vďaka ktorým sa z pôžičiek môže vykľovať nemilé prekvapenie.

Ako už bolo spomenuté, pôžičky dnes nie sú žiadne tabu. Narazíte na ne naozaj kdekoľvek, číhajú na nás v televíznych obrazovkách, okrem toho sa s nimi stretneme aj pri ceste do práce, pretože sú zvýraznené na nejednom billboarde.

V prípade, že sa pre pôžičky rozhodnete, mali by ste sa vyvarovať niekoľkým chybám, vďaka ktorým by z pôžičiek mohlo byť neskôr nemilé prekvapenie.

Poznáte výšku úroku?

Najväčším problémom je fakt, že my nepoznáme výšku úroku úveru, o ktorý žiadame. Väčšinou sa necháme uchlácholiť hromadou skvelých, fantastických výhod, ale na úrok často zabúdame, lenže ten môže byť zdrojom toho najväčšieho prekvapenia. Keď splácame, zrazu môžu byť splátky oveľa väčšie, než aké sme si ich vypočítali, pretože úrok môže činiť aj cez desať percent, a to je naozaj veľmi nevýhodné.

Poznáte výšku sankcií?

Tiež sa môže stať, že nebudete môcť splácať svoje splátky. Alebo sa tiež môže splátka akokoľvek oneskoriť. V takom prípade nastáva okamih, kedy vám sú účtované sankcie za omeškanie alebo nesplatenie. Lenže aké vysoké také sankcie sú? O tom sa dočítate v zmluve, ktorú ste so spoločnosťou uzavreli. Je nutné si o nich prečítať čo najskôr to pôjde, aby ste vedeli, na čo si dať pozor a či vôbec sa do konkrétneho úroku oplatí ísť alebo nie.