Podnikanie

Aj dvadsiatnici môžu podnikať, keď si nechajú poradiť. Čo radia najúspešnejší ľudia sveta?

Rozbehnúť biznis je možné v každom veku. Najúspešnejšími sa stávajú mladí ľudia, ktorí sa neboja. Mnohí jedinci zo staršej generácie by radi svoj biznis rozbehli, avšak už z toho majú strach. Bojí sa risku, ktoré podnikanie prináša. Mladí ľudia však majú ešte vieru v úspech, neboja sa rizika, pretože ešte nemajú čo stratiť. Nemajú rodinu, ktorú musia živiť, nepotrebujú k životu viac ako peniaze na nájomné. Majú stále veľké odhodlanie, ktoré im prinesie obrovský úspech, ale musí si nechať poradiť. Pár rád do začiatkov ešte nikoho neurobilo slabým, ale silnejším. Najlepšie urobia, pokiaľ si nechajú poradiť od úspešnejších. A čo úspešnejší ľudia radia mladým ľuďom vo veku dvadsiatich rokov?

Aj keď sú mladí ľudia, konkrétne dvadsiatnici, plní elánu, nepoznajú svet tak, ako ho poznajú dospelí, preto sa môžu dostať do situácií, keď budú chcieť svoje podnikanie vzdať. Lenže v takých chvíľach musí zaťať zuby a nechať sa inšpirovať výroky úspešnejších.

Počítajte s kritikou, radí SuzeOrman

Máloktorý budúci biznismen si vo svojej hlave s plánom úspešného podnikania predstaví aj kritiku. Tá skrátka s každým úspechom príde, bohužiaľ mnohé skolia a zlomí. SuzeOrman, spisovateľka a motivačná rečníčka, však mladým hovorí, že kritika je dôkaz toho, že ste úspešnejší ako vaši známi. S úspechom vždy prichádza aj kritika, ktorú síce nepotrebujete, lenže ľudia sú závistiví a chcú vás strhnúť k zemi, zraziť vás, aby ste sa dostali na rovnakú úroveň, na akej sú.

Nevyhýbajte sa novým príležitostiam, odporúča Eric Schmidt

EricaSchimdta môžete poznať ako miliardára a predsedom spoločnosti Google. Tento človek veľmi dobre vie, ako sa oplatí hovoriť áno na viac vecí. A všetkým mladým podnikateľom radia, aby sa nevyhýbali novým príležitostiam. Veľmi často hovorí: ,,Hovorte ÁNO pozvaním do nových krajín, hovorte ÁNO na stretnutie sa s novými ľuďmi, hovorte ÁNO, aby ste sa naučili niečo nové, aby ste niečo nové videli a spoznali.