Pôžičky

Deti stoja veľa. Kedy sme kvôli nim nútení si požičať?

Deti sú samozrejme radosťou, ale aj starosťou, pretože im musíme dopriať to, čo potrebujú a vyžadujú. Od malička im musíme kupovať veci, aby mali v čom chodiť alebo prípadne aby sa mali s čím hrať. Neskôr v školskom veku investujeme do školských potrieb a krúžkov, ktoré sú každým rokom drahšie a drahšie. Ponúka sa preto otázka, či si kvôli deťom požičiavame. Odpoveď je kladná. Nie každý rodič má dostatočnú finančnú zásobu na to, aby pokryl všetko, čo dieťa vyžaduje. Mnohí rodičia aj napriek sporeniu nemôžu deťom dopriať všetko, čo by chceli, pretože ich platy nie sú také vysoké, ako by si priali, aby boli.

Aj kvôli deťom sú teda rodičia nútení si požičať. Ponúka sa otázka, kedy to ale konkrétne je. Preto si poďme na túto otázku odpovedať.

Keď chcú navštevovať krúžky

Deti by sa vo svojom ranom veku mali rozhodne vzdelávať a vyvíjať. Rozhodne by mali navštevovať krúžky, kde si nájdu priateľov a kde sa naučia mnohým vlastnostiam a schopnostiam, ktoré sa im v neskoršom veku môžu naozaj hodiť. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí nemôžu deťom dopriať krúžok, aký by deti chceli navštevovať, najskôr zvažujete pôžičku. Je to v poriadku, pôžička je skrátka spasiteľ aj v tejto situácii. Požičajte si však iba toľko, koľko na krúžok potrebujete. Zbytočne sa neuvŕtajte do vysokých pôžičiek, ktoré by ste splácali naozaj dlho.

Keď začína školský rok

Najnákladnejšie je rozhodne september, teda začiatok školského roka. Deti idú do škôl, na ktoré sa treba pripraviť. Je nutné nakúpiť aktovku, písacie potreby, rôzne pravítka, zošity, samozrejme učebnice. Nie je to skrátka tak lacné ako vyše desiatich rokov. Dnes sú zošity, ceruzky a o aktovkách nehovoriac drahou záležitosťou, avšak je to potrebné. Ak peniaze nie sú, treba si ich požičať, aby dieťa bolo naozaj pripravené na školský rok, ktorý je zo začiatku opradený aj mnohými nezanedbateľnými poplatkami.